SpaceX запустила на орбіту нову партію інтернет-супутників Starlink

SpaceX запустила на орбіту нову партію інтернет-супутників Starlink

SpaceX запустила на орбіту нову партію інтернет-супутників Starlink
Twitter SpaceX

Американська компанія SpaceX запустила багаторазову ракету-носій Falcon 9 з черговою партією з 60 мінісупутників, які поповнять орбітальне угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Про це повідомляє SpaceX на своїй сторінці у Twitter.

Запуск відбувся зі стартового комплексу 39А Космічного центру імені Кеннеді (штат Флорида).

"Перша ступінь Falcon 9 приземлилася на платформу "Звичайно, я все ще тебе люблю", завершивши дев'ятий політ цього прискорювача", — йдеться у повідомленні компанії.

Це вже 22-й запуск на орбіту групи інтернет-супутників, починаючи з травня 2019 року в рамках проєкту Starlink.Starlink — супутникова система, що розгортається компанією SpaceX для забезпечення високошвидкісним широкосмуговим доступом до Інтернету в місцях, де він був ненадійним, дорогим або повністю недоступним.У 2021 році SpaceX планує надавати комерційні послуги доступу до Інтернету по всьому світу. Загальна сума інвестицій в реалізацію проєкту оцінюється у 10 мільярдів доларів. Попередню партію з 60 супутників Starlink компанія запустила 11 березня. Зараз орбітальне угруповання SpaceX складається з 1203 космічних апаратів. Компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі.

Що відомо

  • 20 січня важка ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX успішно доставила на орбіту Землі 17-ту партію інтернет-супутників системи Starlink. Орбітальне угруповання SpaceX вже налічує 1013 космічних апаратів Starlink. Наразі компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі.
  • 24 січня американська компанія SpaceX Ілона Маска 24 січня здійснила успішний запуск багаторазової ракети Falcon 9 із рекордною кількістю супутників, започаткувавши історичну місію Transporter-1.
  • Компанія Ілона Маска SpaceX підписала контракт з міністерством оборони США про запуск 28 супутників на 150 мільйонів доларів.
  • 19 грудня 2020 року ракета-носій Falcon 9 компанії Ілона Маска успішно злетіла зі стартового майданчика та вивела на орбіту засекречений супутник для Національного управління військово-космічної розвідки США.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок