В Європі створили альянс фармкомпаній для ліквідації дефіциту вакцин від COVID-19

В Європі створили альянс фармкомпаній для ліквідації дефіциту вакцин від COVID-19

В Європі створили альянс фармкомпаній для ліквідації дефіциту вакцин від COVID-19
Associated Press

Німецька фармацевтична компанія BioNTech, яка спільно з американською Pfizer розробила вакцину від коронавірусу, створила альянс фармкомпаній для ліквідації дефіциту препаратів від COVID-19 в Європі.

Про це пише The Wall Street Journal.

Зазначається, що у новий конгломерат увійшли 13 фармацевтичних організацій, серед яких Novartis AG, Merck KGaA і Sanofi SA. Більшість з них базуються на території Євросоюзу. Представник BioNTech зазначив, що переговори щодо створення цього альянсу координувалися з Pfizer. Компанії поставили перед собою спільне завдання виготовити 2 мільярди доз вакцини від коронавірусу до кінця 2021 року. Водночас у BioNTech не виключають, що нові експортні обмеження, введені в Євросоюзі, Великій Британії та США, можуть порушити ланцюжок постачання дефіцитних інгредієнтів для вакцин.

Читайте також: Вакцина Pfizer ефективна проти нового штаму збудника COVID-19 – дослідження

Також у BioNTech визнали, що велика кількість партнерів і складний ланцюжок поставок можуть ускладнити виконання спільного завдання та задоволення європейського попиту на вакцини від COVID-19. У рамках нового альянсу німецька компанія планує розширити й власне виробництво препаратів. Так, у квітні вона планує запустити новий завод потужністю в 750 мільйонів доз вакцини від COVID-19 на рік. Препарати планується постачати, в першу чергу, до країн ЄС.

Що відомо

  • 13 березня лідери п’яти країн Євросоюзу обурились несправедливим розподілом вакцин від коронавірусу та ініціювали переговори блоку з цього приводу.
  • ВООЗ закликала не обмежувати експорт вакцин від COVID-19.
  • У кінці січня ВООЗ розкритикувала Євросоюз через заборону експорту вакцин.
  • На початку березня ВООЗ закликала компанії-розробники відмовитися від патентів на вакцину проти коронавірусу.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я планують, що 237 мільйонів доз вакцин проти COVID-19 будуть доставлені 142 країнам-учасницям COVAX до кінця травня 2021 року.
  • У січні компанії Pfizer довелося тимчасово скоротити постачання вакцини проти COVID-19 до Європи у зв'язку з модернізацією своїх виробничих потужностей.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок