Джима - у топ-15 гонки переслідування Кубка світу в Нове-Место, Екгофф - переможниця. Результати

Джима - у топ-15 гонки переслідування Кубка світу в Нове-Место, Екгофф - переможниця. Результати

Джима - у топ-15 гонки переслідування Кубка світу в Нове-Место, Екгофф - переможниця. Результати AP Images

Хиби на вогневих рубежах відкинули Юлію Джиму за межі топ-10.

Другим стартом у Нове-Место у суботу, 13 березня, стала жіноча гонка переслідування. Жінкам знову довелося виходити на пізній старт - персьют у Нове-Место розпочався о 18:30 за київським часом.

Читайте також: Підручний - у топ-30 чоловічої гонки переслідування на Кубку світу в Нове-Место. Результати

У жіночій гонці переслідування змагалися троє українських біатлоністок. Найкращі шанси на високі місця мала Юлія Джима, яка у спринті фінішувала на п'ятому місці, ще двоє українок - Дар'я Блашко та Анастасія Меркушина, завдяки місцям у топ-30, могли також поборотися за високі позиції.

Перший вогневий рубіж склався для українок ідеально. Жодного кола штрафа, але відставання від лідерки Тіріл Екгофф почало збільшуватися. Джима пропустила вперед кількох біатлоністок ще перед стрільбою, через що вийшла з "нулем" після вогневого рубежу 8-ю. Блашко та Меркушина свої позиції покращили, вийшовши зі стрільби на 22-й та 23-й позиції.

Друга стрільба залишила Джиму майже без шансів на потрапляння у топ-10. Срібна призерка спринту восьмого етапу в Нове-Место двічі схибила, після чого вийшла з кіл штрафу лише 16-ю. Поруч із нею була і Дар'я Блашко, яка відстріляла чисто і наблизилася до партнерки по збірній на відстань у 13 секунд. А ось Анастасія Меркушина не закрила 3 із 5 мішеней, опустившись після другої стрільби на 49-е місце.

Не змогла відстріляти чисто Джима і третю стрільбу - одна хиба. Вслід за нею на коло штрафу відправилася і Дар'я Блашко - відстань між біатлоністками скоротилася до 6 секунд, але у топ-20 більше представниць України не було. Ще два коли штрафу заробила Анастасія Меркушина.

Джима змогла відстріляти останню стрільбу без хиб і повернутися до топ-15. Дар'я Блашко після кола штрафу могла боротися лише за місце у топ-30, а на Анастасію Меркушину очікувало місце в останній десятці біатлоністок після ще двох кіл штрафу - загалом Анастасія не закрила 7 із 20 мішеней.

Із суттєвим відривом перемогу у гонці знову здобула Тіріл Екгофф. Норвежка із одним колом штрафом випередила білоруску Дінару Алімбєкаву майже на 35 секунд. І стала володаркою Великого кришталевого глобусу - 12 перемог у особистих гонках сезону.

Бронза - за німкенею Франціскою Пройс, яка випередила на півтори секунди Марте Олсбю Ройзеланд.

Гонка переслідування. Нове-Место, жінки

  1. Тіріл Екгофф (Норвегія, 0+1+0+0) 27:13.6
  2. Дінара Алімбєкава (Білорусь, 0+0+0+0) +34.6
  3. Франціска Пройс (Німеччина, 0+1+0+1) +40.2
  4. Марте Олсбю Ройзеланд (Норвегія, 1+0+0+0) +41.6
  5. Доротея Вірер (Італія, 0+1+0+1) +46.0
  6. Маркета Давідова (Чехія, 1+0+0+0) +52.6

...

  • 15. Юлія Джима (Україна, 0+2+1+0) +1:52.4
  • 25. Дар'я Блашко (Україна, 0+0+1+1) +2:41.1
  • 55. Анастасія Меркушина (Україна, 0+3+2+2) +5:03.8
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт