"Має зв'язок із Росією". CAS заборонив використання пісні "Катюша" замість гімну Росії на Іграх

"Має зв'язок із Росією". CAS заборонив використання пісні "Катюша" замість гімну Росії на Іграх

"Має зв'язок із Росією". CAS заборонив використання пісні "Катюша" замість гімну Росії на Іграх AP

Замість неї росіяни мають надати МОК іншу пісню.

Спортивний арбітражний суд Лозанни (CAS) заборонив використання пісні "Катюша" замість гімну Росії на Олімпійських Іграх у Токіо та Пекіні. Про це повідомляє The Associated Press.

Що трапилося?

В лютому Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення щодо формату виступу спортсменів із Росії на найближчих Олімпіадах у Токіо та Пекіні, враховуючи дискваліфікацію російського спорту від великих змагань на 2 роки.

У рішенні МОК було передбачено, що російські атлети будуть виступати під акронімом ОКР (Олімпійський комітет Росії). А замість прапору - використовувати логотип організації.

Читайте також: Як виступатимуть спортсмени з "Росії" на Олімпійських іграх: правила щодо назви, прапору та гімну

Крім назви та прапору, МОК повинен був ухвалити рішення щодо гімну. Олімпійський комітет Росії запропонував замість гімну використати на Іграх пісню "Катюша".

Однак CAS відмовив у цьому Росії.

Чому CAS прийняв таке рішення?

У Спортивному арбітражному суді зазначили, що, розглядаючи цю справу, вважають неприпустимим використання пісні, враховуючи деталі покарання. В CAS наголосили на тому, що у пісні є прямий зв'язок із Росією або згадується назва країни.

"Комісія CAS вважає, що заборона поширюється на будь-яку пісню, пов'язану із Росією, або ж іншу, що має згадку про неї. Сюди входить і "Катюша", - зазначили в CAS.

Поки що невідомо, чи надіслав Олімпійський комітет Росії інший варіант пісні замість гімну. На чемпіонаті світу з ковзанярського виду спорту, замість гімну використувався фрагмент із концерту композитора Петра Чайковського.

Що відомо

  • Росія вже виступає на міжнародних змаганнях під нейтральним прапором. На чемпіонаті світу з біатлону російські спортсмени брали участь як збірна СБР ("Союз біатлоністів Росії"), на чемпіонаті світу з лижних видів спорту - як ФЛСР ("Федерація лижного спорту Росії").
  • З 23 липня по 8 серпня відбудуться літні Олімпійські ігри у Токіо, на них Росія не має права виступати під власним прапором;
  • Заборона CAS не діятиме на чемпіонаті Європи з футболу, який відбудеться з 11 червня по 11 липня.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт