Перейти до основного змісту
"Тверезі вихідні": як зменшити вживання алкоголю. Поради від ЦГЗ

"Тверезі вихідні": як зменшити вживання алкоголю. Поради від ЦГЗ

"Тверезі вихідні": як зменшити вживання алкоголю. Поради від ЦГЗ
. Ілюстративне фото: Unsplash

Для багатьох людей п'ятниця – це привід зустрітися з друзями за келихом вина чи пива, розслабитися та відпочити. Проте дослідження науковців доводять, що будь-який рівень вживання алкоголю, незалежно від кількості, веде до втрати здоров’я. Є пряма залежність розвитку небезпечних захворювань від доз алкоголю. До того ж алкоголь небезпечний не лише для того, хто його вживає, а і для людей навколо, бо часто спричиняє неадекватну поведінку, агресивність, втрату координації рухів тощо.

Якщо вам складно відмовитися від спиртних напоїв, у Центрі громадського здоров'я МОЗ дали кілька порад, які допоможуть знизити рівень вживання алкоголю або взагалі відмовитися від нього.

Зробіть перерву від вживання алкоголю

У центрі рекомендують утримайтеся від вживання алкоголю на тиждень або місяць та прослідкувати, як ви себе почуваєте фізично й емоційно не вживаючи алкоголь.

"Така перерва може стати хорошим способом почати менше пити", – зазначили в центрі.

Уникайте "тригерів"

Експерти центру радять проаналізувати, що викликає у вас бажання пити.

"Якщо певні люди або місця спонукають вас до випивки, намагайтеся їх уникати або практикуйте способи ввічливої відмови", – радять в ЦГЗ.

Звільніть своє житло від алкогольних напоїв

Тримайте в оселі менше алкоголю або взагалі його не купуйте. У ЦГЗ зазначили, що чим більше алкоголю ми купуємо, тим більша ймовірність, що ми вип’ємо його раніше, ніж мали намір.

Боріться зі стресом здорово

"Зловживання алкоголем часто є помилковою спробою впоратися зі стресом. Знайдіть здоровіші способи, наприклад, прогулянки на свіжому повітрі, спорт, медитація, або інші техніки розслаблення", – радять експерти центру.

Вживайте безалкогольні або слабоалкогольні напої

У ЦГЗ додали, що напої з низьким вмістом алкоголю та без нього — хороша альтернатива. Вони мають однаковий або подібний смак, але менш небезпечні. До того ж асортимент такої продукції дуже різноманітний.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня

Вибір редакції

На початок