У Сєвєродонецьку відкрили арт-інсталяцію "Construct Gender"

У Сєвєродонецьку відкрили арт-інсталяцію "Construct Gender"

У Сєвєродонецьку відкрили арт-інсталяцію "Construct Gender"

До Міжнародного дня боротьби за права жінок у Сєвєродонецьку відкрили арт-інсталяцію "Construct Gender". За задумом авторки Алевтіни Кахідзе, вона показує важливу роль гендера. Інсталяція інтерактивна – кожен відвідувач міг з нею взаємодіяти.

З різнокольорових кубиків, на яких зображені частини людського тіла, букви та слова "стать", "права людини" тощо, Карина будує своє бачення гендерної рівності. Дівчина взяла участь в інтерактивній арт-інсталяції художниці Алевтіни Кахідзе "Construct Gender", яка відкрилася у холі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

"Ця інсталяція показує нам наглядно, інтерактивно, розказує нам про те, що є гендерна рівність, що таке стать, а що таке саме гендер, у чому є його відмінність. Я впевнена, що на цю інсталяцію піде не тільки одна людина, а буде багато людей збиратися, будуть обговорювати ці запитання", - каже студентка Карина.

Авторка арт-інсталяції - художниця Алевтіна Кахідзе - відвідати захід не змогла.

"В нас взагалі нема хлопців, навчаються тільки дівчата. Я насправді не помічала певних гендерних конфліктів і взагалі вважаю, що ця виставка, яка наразі проходить в нашому університеті, вона є мобільною, і завдяки цьому кожна людина, яка прийде на неї подивитися, зможе побудувати певну свою історію", - каже студентка Тетяна.

Про принциповість у дотриманні прав чоловіків та жінок говорить проректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Руслан Галгаш. Каже, тому заклад розташував у себе цю арт-інсталяцію

"Головний принцип, який ми сьогодні реалізовуємо в університеті, це не правила, які потрібно встановлювати, а поведінка, яку потрібно культивувати. Доки ми самі не змінимось і не почнемо поважати права людини, до тих пір все це може залишитися на папері", - розповідає проректор.

Захід організовано ООН Жінки в Україні в рамках мистецького марафону HeForShe Arts Week 2021. Працюватиме інсталяція до 24-го березня.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше