20 тварин, хворих на сказ, зареєстрували у 2019 на Прикарпатті

20 тварин, хворих на сказ, зареєстрували у 2019 на Прикарпатті

20 тварин, хворих на сказ, зареєстрували у 2019 на Прикарпатті
Суспільне Карпати

Минулого року в Івано-Франківській області зареєстрували 17 пунктів, у яких виявили сказ. Там захворіло 20 тварин. Про це сьогодні розповів начальник відділу організації протиепізоотичної роботи обласного управління Держпродспоживслужби Іван Васьків.

"Захворювання мали куниці, лисиці, собаки, коти і щур. Якщо провести аналіз, то були зареєстровані випадки в 10 районах і в одному місті обласного значення. В Коломийському районі були зареєстровані 4 неблагополучні пункти, де захворіло 5 тварин. З них 2 пункти були по лисиці, один по куниці і один собака", - розповів Іван Васьків.

І додав, що захворювання на сказ в області йде на спад. У 2018 році працівники обласного управління Держпродспоживслужби виявили на 6 пунктів більше, ніж минулого року.

До слова, 19 січня у селі Марківці на Прикарпатті зафіксували сказ у двох собак, які контактували з лисицею. Про це повідомляло Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

У вересні близько 120 тисяч вакцин від сказу диких тварин розкидали в Івано-Франківській області. Все це - в межах кампанії з імунізації диких тварин проти сказу в Україні.

Вибір редакції

На початок