Миколаївський глиноземний завод у найближчий час не будуватиме нове шламосховище на території ОТГ

Миколаївський глиноземний завод у найближчий час не будуватиме нове шламосховище на території ОТГ

Миколаївський глиноземний завод у найближчий час не будуватиме нове шламосховище на території ОТГ Суспільне Миколаїв

Про ставок–накопичувач на території підприємства та перспективу нових шламових полів говорили під час першої зустрічі керівництва Миколаївського глиноземного заводу та представників Галицинівської територіальної громади.

Йдеться про виробничу необхідність глиноземного заводу. Зокрема про оптимізацію вже працюючих систем та процесів.

Миколаївський глиноземний завод у найближчий час не будуватиме нове шламосховище на території ОТГСуспільне Миколаїв

"Сьогоднішні площі забезпечать нам роботу до 32-го року. Це з проєктом будівництва чаші "С". Якщо без проєкту, то це рік 28 – 29. І якщо це не робити, завод просто стане. Є сировина, є гроші, є енергетика, є вода – складати нема куди, можна зупинятись", – розповів директор ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" Віктор Кожевніков.

Шламосховище №2 розташоване між селами Галицинове та Лимани, неподалік села Прибузького. Використовують три чаші. Про розширення поля поки не йдеться.

Миколаївський глиноземний завод у найближчий час не будуватиме нове шламосховище на території ОТГСуспільне Миколаїв

Шламове поле №1, яке розташоване на території заводу, вже не працює кілька років, тобто шлам туди не подається, подається лише оборотна вода. Про це розповів Віктор Кожевніков.

Тому плани на будівництво найближчим часом такі: "Йдеться про водообіг, будівництво пруда-накопичувача, будівництво комплексу трубопроводів, які з цією справою пов’язані. Прибудувати карту "С" до першого шламового поля – це питання десь через три роки з’явиться. Проєктні роботи почнуться, можливо, раніше. А в перспективі будівництво 4-ї шламової карти з трьома полями – це тема приблизно 35 – 37 років".

На зустрічі порушувались не лише питання екології.

"Ми не будемо заперечувати, якщо ви сьогодні викупите цю землю, або орендуватимете її. Ми теж повинні мати якесь відношення. Люди пишуть: "Шламове поле будуватимуть на набережній". Ми, як місцева влада, практично не маємо ніякого впливу", – сказала депутатка Любов Дамаскіна.

Присутні представники громади домовились створити робочу групу, яка в подальшому комунікуватиме з представниками заводу. Щодо об’єктів, будівництво яких може викликати незадоволення селян, планують організовувати громадські слухання.

Читайте також: "Будівництво ТЦ в Миколаєві. Біля міжміського автовокзалу розпочали підготовчі роботи"

Вплив шламу на організм людини та навколишнє середовище екологи називають негативним.

За словами екологині Інни Тимченко, шлам – досить небезпечна речовина. Він шкодить здоров’ю людини, подразнюючи дихальні шляхи, шкіру, призводить до хімічного отруєння. Також швидко потрапляє в ґрунтові води, тоді збільшується лужність ґрунтових вод.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди