Запорізькі важкоатлети вибороли дев'ять нагород на розіграшу Кубку України

Запорізькі важкоатлети вибороли дев'ять нагород на розіграшу Кубку України Суспільне Запоріжжя

7 березня у Луцьку фінішував розіграш Кубку України серед дорослих спортсменів, на якому запорізькі важкоатлети вибороли дев'ять нагород. Тріумфаторкою національних змагань стала Анастасія Маневська, яка крім трьох здобутих золотих медалей ще встановила чотири рекорди України серед молоді до 23 років.

Після річної перерви у змагальному графіку, пов'язаної із карантинними обмеженнями, вихованка Анатолія Орлова не очікувала, що вдасться оновити відразу кілька національних рекордів. Каже, до Луцька їхала виконувати планові тренерські настанови.

"Я навіть не знала, що є певні нормативи з рекордів України. Втім, якщо брати найкращі кілограми серед дорослих, то мені зовсім трохи не вистачило, аби їх підкорити", - ділиться Анастасія Маневська, майстриня спорту України з важкої атлетики.

Запорізькі важкоатлети вибороли дев'ять нагород під час розіграшу Кубку УкраїниСуспільне Запоріжжя

Анастасія Маневська

22-річна спортсменка лише четвертий рік займається важкою атлетикою і за цей час тричі ставала володаркою національного Кубку. До цього була переможницею та призеркою національних і міжнародних турнірів з ушу. У Луцьку Анастасії, яка виступає у вазі 87 кілограмів, вдалося підкорити 107 кілограмів у ривку, 130 у поштовху та у загальній сумі показати найкращий результат серед учасниць — 237 кілограми.

"Місця - це одне, але ми дивимось на кілограми. Показники нас влаштовують. Головне, що ми під час карантину не стояли на місці, про що свідчать прогресуючі результати запорізьких атлетів", - зауважує Анатолій Орлов, заслужений тренер України з важкої атлетики.

Анатолій Орлов

Три золота у Луцьку також виграв Дмитро Вороновський, який є вихованцем наставників — Олександра Слободянюка і Анатолія Орлова. Ще один учень цього тренерського тандему — Олег Ганзенко, здобув три срібла.

"Хлопці зараз продовжують знаходитись на учбово-тренувальному зборі у таборі національної збірної у місті Городок. Дмитро Вороновський готується на дорослий чемпіонат Європи, що відбудеться з 3 по 12 квітня у Москві. Через те, що у нас є надії на медалі, то центральною радою федерації прийняте рішення, аби Дмитро туди поїхав. Ганзенко претендує на потрапляння до складу збірної для участі у майбутньому чемпіонаті Європи серед молоді", - пояснює тренер Анатолій Орлов.

Головний старт сезону для провідних важкоатлетів країни відбудеться влітку. За словами Анатолія Орлова, атлетам до червня слід виходити на максимальну форму, адже під час чемпіонату України остаточно сформується склад національної збірної.