Будівництво ТЦ в Миколаєві. Біля міжміського автовокзалу розпочали підготовчі роботи

Будівництво ТЦ в Миколаєві. Біля міжміського автовокзалу розпочали підготовчі роботи

Будівництво ТЦ в Миколаєві. Біля міжміського автовокзалу розпочали підготовчі роботи
Суспільне Миколаїв

Біля Миколаївського міжміського автовокзалу розпочали підготовчі роботи. Там планують побудувати торговельний центр.

Повідомлення про майбутнє будівництво орендарі земельної ділянки внесли через портал державних послуг "Дія". В Управлінні державного архітектурно-будівельного контролю його зареєстрували, а в департаменті архітектури надали містобудівні умови. Втім, ці документи дають дозвіл забудовнику тільки на підготовчі роботи.

Після подання повідомлення про початок будівництва через "Дію", воно перевіряється програмою в реєстрах нерухомого майна та державного земельного кадастру. В Управлінні державного архітектурно-будівельного контролю вносять вхідний номер.

"У нас не передбачено законом можливості відмови під час подання повідомлень про підготовчі роботи. Відповідно до ДЗК – державного земельного кадастру, цільове призначення земельної ділянки під торгівлю. У разі, якщо йде невідповідність цільового призначення, програма автоматично блокує можливість внесення через "Дію", – розповіла начальниця управління ДАБК Миколаївської міської ради Олена Туова.

Цільове призначення земельної ділянки біля автовокзалу – для підприємств торгівлі. Містобудівні умови видані відповідно до Закону про регулювання містобудівної діяльності.

"У відповідності до генерального плану – це зона зовнішнього транспорту, яка передбачає розміщення торговельних об’єктів. Відповідно до плану зонування – це теж територія міжміського автомобільного транспорту, яка теж передбачає розміщення торговельних об’єктів, об’єктів громадського харчування тощо", – каже головний архітектор Миколаєва Андрій Цимбал.

У суботу, 6-го березня, на ділянці почали встановлювати паркан, аби загородити будівельний майданчик. На місце приїхали голова Ігнульського району Ганна Ременнікова та директор антикорупційного департаменту міськради Андрій Єрмолаєв. Роботи тимчасово призупинили.

Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного

Авторка – Валентина Гурова, оператори – Євген Сержук, Василь Філімон, Юлія Філімон.

За словами директора департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Андрія Єрмолаєва, містобудівні умови надані тільки на проєктування, є дозвіл лише на підготовчі роботи.

Читайте також: "На Миколаївщині запланована реконструкція та ремонт дитячих садків, шкіл та лікарень"

Орендар земельної ділянки – ТОВ "Алекта". Юридична адреса виробничо-комерційного підприємства знаходиться в багатоповерхівці Центрального району Миколаєва.

Знайти забудовника та поспілкуватись із ним кореспондентам Суспільного не вдалося.

На початок