ДСНС співпрацюватиме з американською гідрометеорологічною службою

ДСНС співпрацюватиме з американською гідрометеорологічною службою

ДСНС співпрацюватиме з американською гідрометеорологічною службою
NASA

Державна служба з надзвичайних ситуацій підписала з американською компанією "BARON - Critical Weather Intelligence" протокол щодо співпраці у сфері гідрометеорологічної діяльності. 

Як повідомили у Міністерстві внутрішніх справ, співпраця має на меті повністю реформувати гідрометеорологічну систему України, яка не оновлювалася з 70-х років минулого століття. 

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, в Україні з'явиться близько 13 великих радарів, а також кілька тисяч спеціальних датчиків, які дозволять використовувати ранній, вірогідний і швидший прогнози небезпечних погодних та природних явищ для запобігання та завчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації та катастрофи.

"Наші спеціалісти будуть бачити забруднення повітря по всій країні, передбачати температуру хвойного підстилку в лісах, насиченість водою атмосфери, будуть бачити рівень насиченості річок. Наша система буде по якості, сподіваюсь, кращою, ніж у багатьох країнах Європи", – пояснив міністр.

Міністр також додав, що впровадження цієї системи "дозволить суттєво зменшити збитки від погодних та природних явищ в різних галузях економіки держави", а також буде використовуватися у військових технологіях. 

Що за компанія

Компанія "BARON - Critical Weather Intelligence" понад тридцять років займається відстеженням ураганів за допомогою метеорологічних радарів та інноваційних систем оповіщення. На сайті зазначено, що технології компанії встановлені у багатьох аеропортах та на критично важливих об'єктах, робота яких залежить від погоди. Технології дозволяють відстежувати погодні зміни та оперативно інформувати людей про небезпечні явища.

Що відомо

  • У п'ятницю 12 березня майже на всій території України погіршаться погодні умови. Від самого ранку дощитиме, а на дорогах буде ожеледиця. Крім цього, синоптики попереджають про сильні пориви вітру.

Вибір редакції

На початок