Американська студентка Дороті Стайнлі відвідала Запоріжжя

Американська студентка Дороті Стайнлі відвідала Запоріжжя

Американська студентка Дороті Стайнлі відвідала Запоріжжя

Американська студентка Дороті Стайнлі відвідала Запоріжжя, аби поділитися з містянами своїми знаннями щодо вальдорфської педагогіки, яка базується на ролі уяви у навчанні, об'єднує інтелектуальний, практичний та художній розвиток учнів.

Дороті Стайнлі з Техасу з дитинства навчається за системою вальдорфскої педагогіки - освітою, де в дитини під час навчання розвивають уяву. Цьогоріч вперше відвідала Україну, аби поділитися своїм досвідом. Перед тим побувала в Києві та Дніпрі.

Дороті Стайнлі, випускниця американської Вальдорфської школи та її перекладачака Надія Петрашина

Дороті Стайнлі, випускниця американської Вальдорфської школи та її перекладачака Надія Петрашина

«Навчалася за допомогою своєї мати, вона мене навчала вдома. Але освіта та розклад – це дуже важко в домашніх умовах витримати. Потім доєдналася до вальдорфскої ініціативи, яка була в місті – це приблизно з 4 класу. Вальдорфська школа дає той простір, щоб кожна дитина могла бути сама собою, побудувати самовпевненість у собі та бути самим собою у цьому великому світі», - розповіла випускниця американської Вальдорфської школи Дороті Стайнлі (Надія Петрашина, перекладачка).

На зустріч з Дороті Стайнлі завітало 6 батьків. Діти декого з них навчаються в вальдорфському класі на базі запорізької загальноосвітньої школи №66. Були серед присутніх на зустрічі й батьки майбутніх школярів.

Ірина Коверя, мама учня «вальдорфського» класу

Ірина Коверя, мама учня «вальдорфського» класу

«Ми побачили дійсно індивідуальний підхід до кожної дитини, ми побачили, що є ритм, який робить дитину здоровою. Ідея, аби син вчився за вальдорфскою педагогікою виникла від його народження. Ілля з дитячого віку цим займається, спочатку в дитячому садочку, а потім з першого класу, зараз він в шостому, продовжуватиме й далі звичайно. Спершу діти на уроках займаються зануренням в глибокі науки, а потім більше займаються творчістю і це дуже добре впливає на дітей. Діти почувають себе вільно, а вчитель скеровує русло їхнього розвитку. Для сина кожен раз якесь відкриття. Після уроків він приходить додому в захопленні», - зазначила мама учня «вальдорфського» класу Ірина Коверя.

Вчителька Поліна Власенко два роки викладає у вальдорфських класах. За цією освітою до восьмого класу всі предмети у дітей викладає один вчитель, а вже після вони починають змінюватися. Попри це, є також вчителі-предметники, які допомагають з деякими дисциплінами. Долучитися до такої освіти можна в будь-якому віці, каже Поліна Власенко. В класі жінки вчиться й її власний син.

Поліна Власенко, основна вчителька «вальдорфського» шостого-б класу Запорізької загальноосвітньої школи №66

Поліна Власенко, основна вчителька «вальдорфського» шостого-б класу Запорізької загальноосвітньої школи №66

«Це відповідає віковим потребам дитини, щоб її супроводжувала одна і та ж людина з першого по восьмий клас і тоді ця людина бачить весь період становлення. Дитину я сюди привела, бо той перекіс комусь подобається і їхній дитині підходить. Але той перекіс, який є в загальноосвітній школі, на те, щоб працювати мізками, а не розвиваються ні відчуття, ні воля дитини, а тільки-тільки напрацювання тієї, можна сказати, лише розумової надмірної сили призводить до того, що люди, знаючи це все, вміючи це все, нічого не можуть зробити самі», - вважає основна вчителька «вальдорфського» шостого-б класу Запорізької загальноосвітньої школи №66 Поліна Власенко.

Нині в Дороті Стайнлі «вільний рік» - коли випускники вальдорфских шкіл їздять іншими навчальними закладами по світу й діляться знаннями. У планах дівчини - розвивати вальдорфську педагогіку для дітей з вадами слуху у різних країнах світу.

Дороті Стайнлі, випускниця американської вальдорфської школи

Дороті Стайнлі, випускниця американської вальдорфської школи

«Щоб вони отримували якусь користь, розвиваючи свій внутрішній світ і свою артистичність, і щоб інші могли також отримати якусь користь від спілкування з цими людьми також», - розповіла випускниця американської вальдорфської школи Дороті Стайнлі (Надія Петрашина – перекладачка).

У Запоріжжі діють сім вальдорфських класів на базі загальноосвітньої школи №66 та два дитячих садка. А ось, наприклад, в Києві, Одесі, Дніпрі є цілі школи, які працюють за цією освітою. Нагадаємо, перша вальдорфська школа була заснована у 1919 році у німецькому місті Штуттґарт. На сьогодні такі заклади є у 60 країнах світу.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди