На території Іспанії понад 3 тисяч років могли правити жінки — вчені

На території Іспанії понад 3 тисяч років могли правити жінки — вчені

На території Іспанії понад 3 тисяч років могли правити жінки — вчені Cambridge University Press

Археологи знайшли на території Іспанії поховання, яке вказує на те, що на території Пірінейського півострова до 1550 року до нашої ери серед правителів могли бути жінки.

Дослідники вивчали регіон Ла-Альмолоя в південному іспанському регіоні Мурсія, де існувало суспільство Ель-Аргар, яке одними з перших почало використовувати бронзу, будувати складні міські центри та перетворюватися на державну організацію. Це місце є частиною величезної території, яка на піку свого розвитку досягало площі у 35 000 квадратних кілометрів, передає The Guardian.

Археологи знайшли поховання чоловіка та жінки, які померли в середині 17 сторіччя до нашої ери. Разом з ними було поховано 29 цінних предметів, майже всі — жіночі. Серед вишуканих предметів були браслети, кільця та діадема. Загалом на місці поховання було знайдено 230 грамів срібла — його вартість відповідає зарплатні за 938 днів того часу. Подібні діадеми були знайдені ще у чотирьох інших похованнях жінок. Пізніше ці територію навколо могил цих жінок використовували для поховання представників військової еліти. Вчені припускають, що ці місця показували статус померлих.

Останню знахідку робить унікальним те, що вона розташована що може бути першим палацом бронзового віку, знайденим у регіоні. На думку археологів, найбільш імовірно, що палац використовувався з політичною метою, а отже і влада похованою жінки була політичною.

Натомість чоловіки у суспільстві Ель-Аргар були військовими і відповідали за розширення території. Про це свідчать мечі та інша зброя, знайдена на місцях їхніх поховань.

Це суспільство процвітало з 2200 р. до н.е. Воно було високоорганізоване, із заможною елітою, яка, мабуть, підтримувалася якоюсь податковою системою.

"У Західній Європі нічого подібного не було", - зазначив Крістіан Ріш, науковець із Автономного інституту Барселони.

Він пояснив, що на решті території сучасної Іспанії люди на той час жили в самодостатніх громадах від 50 до 100 осіб.

Однак вже до XVI століття до нашої ери всі населені пункти Ель-Аргар були занедбані. Вчені вважають, що це відбулося через повставння.

"Незабаром після смерті жінки (поховання якої арехелоги знайшли під палацом - ред.) все поселення було спалене. І вже до того часу, як греки та фінікійці прибули на Піренейський півострів, в архітектурі та політичному вимірі не було нічого подібного", - зазначив Ріш.

Що відомо

  • Науковці з Великої Британії з’ясували, що у часи Середньовіччя вагітні жінки носили спеціальні пояси, які мали вберегти їх від ускладнень під час пологів.
  • Грецькі археологи випадково знайшли рідкісне скам'яніле дерево, гілки та коріння якого залишилися цілими навіть через 20 мільйонів років
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди