Судові волонтери з'явилися у Вінниці

Судові волонтери з'явилися у Вінниці

Судові волонтери з'явилися у Вінниці

Наразі 10 студентів юрфаку працюють в апеляційому суді у фойє і у залах засідань. Консультують відвідувачів, якщо потрібно супроводжують, а під час слухання — практикуються.

Волонтерство реалізується у межах меморандуму про співпрацю, укладеного між Вінницьким апеляційним судом та Вінницьким торговельно-економічним інститутом.

Студенти працюють позмінно: перші 5 — до обіду. Інші після.

Судові волонтери з`явилися у Вінниці

Судові волонтери з`явилися у Вінниці

Впровадити таку ініціативу в апеляційному суді запропонувала керівниця апарату суду Наталя Король. Каже, за кордоном — судові волонтери не новинка, а в Україні — поки що так. Їхнє завдання — зробити судові послуги — доступними. Бо для людини, яка вперше потрапила до суду і не знає до кого звернутися — це стрес.

"Взагалі волонтерами хочуть бути 70 осіб. Далі буде встановлено графік, згідно з яким кожен волонтер буде працювати не більше 8-10 годин на місяць, оскільки дільність на безоплатній основі", - розповідає Наталя Король.

Судові волонтери з`явилися у Вінниці

Судові волонтери в апеляційному суді з березня. Спершу їх — ознайомлювали з установою та працівниками суду. А цього тижня — безпосередньо практика.

Дар'я Журавська — другокурсниця торгово-економічного університету. Навчається за фахом "Право". Каже — на парах — теорія, а тут — реальність. Розповідає, з людьми працювати важко, але головне — це досвід.

"Процес ми вивчаємо, а саме зсередини зовсім інше. Бачити як виносять вироки. Вперше бачиш варту конвой", - каже Дар'я Журавська.

Судові волонтери з`явилися у Вінниці

Люди, які поспішають на засідання — з нами спілкуватися не хочуть. А ось адвокати — волонтерами задоволені. І допоможуть, і настрій піднімуть — каже правозахисник Сергій Червоняк.

Наразі у суді моніторять відгуки відвідувачів про роботу волонтерів. Написати його можна за допомогою QR коду, який є біля кожної зали засідання.

Наразі судові волонтери є лише в апеляційному суді Вінницької області. Надалі — планують підписати іще один меморандум з міським судом. Перші 10 волонтерів — студенти торгового-економічного вишу. В майбутньому планують співпрацювати й з Донецьким національним університетом.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди