У віці 94 років помер винахідник аудіокасети Лу Оттенс

У віці 94 років помер винахідник аудіокасети Лу Оттенс

У віці 94 років помер винахідник аудіокасети Лу Оттенс

Голландський інженер, винахідник аудіокасети Лу Оттенс помер у віці 94 років у своєму будинку в провінції Північний Брабант в Нідерландах. Про це стало відомо з сторінки Philips Museum у Facebook.

Оттенс народився в 1926 році. Він з дитинства захоплювався технікою, а під час Другої світової війни створив приймач, за допомогою якого потай слухав заборонене окупаційною владою радіо Radio Oranjerunl.

Вивчившись на інженера, у 1952 році він влаштувався на роботу в компанію Philips, де згодом очолив департамент розробки нових продуктів. Протягом року він з командою створили перший портативний магнітофон, який був проданий понад мільйону користувачів.

Два роки по тому він зробив революцію у старій системі, винайшовши касетну стрічку. "Мене дратувала незграбна, незручна для користувача система", – сказав Оттенс пізніше. Винахідник вирішив, що новий формат має бути досить маленьким, щоб поміститися в кишеню його куртки, і він розробив дерев'яну модель, щоб визначити ідеальний розмір.

У віці 94 років помер винахідник аудіокасети Лу Оттенс

У 1963 році Оттенс представив на Берлінській виставці електроніки першу компакт-касету з магнітною стрічкою під гаслом "менший, ніж пачка сигарет". Вона стала новим стандартом для відтворення музики. У всьому світі було продано понад 100 мільярдів аудіокасет.

Також Оттенс брав участь в розробці компакт-диска (CD), який затим став новим стандартом і розійшовся більш ніж 200 мільярдами копій.

У 1986 році Оттенс пішов на спочинок. Своїм найбільшим жалем він називав те, що саме компанія Sony, а не Philips (нідерландська компанія) придумала портативний аудіоплеєр для касет Walkman.

Читайте також

6 років тому відбувся бум онлайн-радіо. Що зараз із українськими інтернет-радіостанціями

Від VR-шоу до плавучого концерту. Які формати виступів вигадали українські музиканти у 2020 році

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше