У Хмельницькому вузі відкрили історичний музей з експонатами Другої Світової війни

У Хмельницькому вузі відкрили історичний музей з експонатами Другої Світової війни

У Хмельницькому вузі відкрили історичний музей з експонатами Другої Світової війни Фото: Суспільне.

У Хмельницькому політехнічному коледжі після реставрації відкрили музей, присвячений визволенню Проскурова та області від нацистської окупації. Утім, у колекції музею представлені експонати не лише Другої Світової війни 1939-1945 років, але й теперішньої російсько-української.

Автор музею художник Яків Павлович, який розробляв стиль та дизайн експозиції, розповідає, що над створенням виставкового залу працювали дев’ять місяців.

«Створення музею – це надзвичайно кропітка робота. Потрібно багато знати. Усе обладнання, що ви бачите – це все я робив власними руками. У цьому музеї втілений мій задум – від ескізу, проекту до обладнання», - розповідає Яків Павлович.

Родзинкою музею у коледжі є діарама «Визволення Проскурова», вважає хмельницький історик та краєзнавець Сергій Єсюнін.

«Тут вдалося поєднати те найкраще, що було ще у старому музеї. Тому що тут, крім діарами, є досить цікаві зразки зброї та експонати 60, 70-х років. Його вдалося наповнити новими ілюстраціями, документами, експонатами. І вийшов такий, як на мене, непоганий музей, де розповідається не лише про історію нашого політехнічного коледжу, але і розповідається про історію нашого міста Хмельницького, про Другу Світову війну, про визволення Проскурова», - каже краєзнавець.

За словами Сергія Єсюніна, відкрили музей після реставрації.

«Музей історії коледжу був створений ще в 1980 році. Це було в радянські часи і, звичайно, наповнення теж тут було відповідне. В дійсності в музеї дуже цікавий принцип – модульний. Ми бачимо повністю є гармонія розмірів, розділів, вітрин, подіумів, вони побудовані саме за таким модульним принципом.

Музей у Хмельницькому політехнічному коледжі було створено ще у 1980 році. наразі його оновили та "наситили" новими експонатами. Фото: Суспільне. Поділля.Фото: Суспільне.

Музей у Хмельницькому політехнічному коледжі було створено ще у 1980 році. наразі його оновили та "наситили" новими експонатами. Фото: Суспільне. Поділля.

Наразі для облаштування експозицій музею були використані експонати зі старих фондів, але і вдалося наситити новими. Є тут і експонати - вироби студентів, які вони виготовляли на практичних заняттях у майстернях коледжу», - продовжує Сергій Єсюнін.

Директор Хмельницького політехнічного коледжу Вадим Овчарук каже, що до наповнення музею експонатами долучились військові, працівники та студенти коледжу. Додає, частина експозиції присвячена історії коледжу.

«Практично всі ті експонати, які ви сьогодні бачите - це історія нашого навчального закладу, це обладнання, яким користувалися студенти та викладачі 30-40 років тому», - розповідає Вадим Овчарук.

Загалом, за словами краєзнавця Сергія Єсюніна, у Хмельницькій області налічується 282 музеї.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди