Капелан з Івано-Франківська очолив Асоціацію медичних капеланів Західного регіону

Капелан з Івано-Франківська очолив Асоціацію медичних капеланів Західного регіону

Капелан з Івано-Франківська очолив Асоціацію медичних капеланів Західного регіону отець Руслан П'яста

У Львові затвердили окремий підрозділ Західного регіону “Асоціація капеланів в охороні здоров’я України”.  Його очолив івано-франківський капелан, отець Руслан П’яста, пише Суспільне Карпати.

Асоціація медичних капеланів – це екуменічне об'єднання душпастирів, які служать у лікарнях та створена при Всеукраїнській раді церков у Києві.

"Насамперед, ми об'єднуємося в Асоціацію медичного капеланства з різних церков. Кожен мав у своїй церкві такий напрям діяльності, разом - не мали. Мова - про Західну Україну. Бо є центральна асоціація. Тепер є бажання, щоб кожен регіон мав своє представництво: центральне, західне, південно-східне, наприклад. На разі, є п'ять церков, які об'єдналися. Але ми відкриті, думаю, згодом будуть входити усі ті церкви, які належать до ради Всеукраїнських церков", - каже отець Руслан П'яста.

Капелан з Івано-Франківська очолив Асоціацію медичних капеланів Західного регіонуhttp://ugcc.if.ua

Капелан з Івано-Франківська очолив Асоціацію медичних капеланів Західного регіону

До Західного регіону "Асоціації капеланів в охороні здоров’я України" поки що увійшло п'ять церков: Православна церква України, Українська греко-католицька церква, римо-католицька, Православна церква Московського патріархату та п'ятидесятники.

За словами капелана, ідея такої асоціації полягає у спільній координованій праці, плануванні не конфесійно, але міжконфесійно.

Перше, що потрібно зробити, вважає священник, - це зібрати капеланів у Західному регіоні. Дізнатися, які у них потреби, з якими труднощами стикаються, щоб обговорювати це з Міністерством охорони здоров'я. Можливо до когось із капеланів ставилися упереджено через конфесійність. Також потрібно займатися коорднаційною роботою, поглиблювати освіту капеланів, щоб кожен усвідомлював свою місію.

Загалом в Україні у греко-католицькій церкві є 135 медичних капеланів. Більшість зосереджена саме на Заході.

"Важливо, якщо хтось лежить у лікарні і належить, наприклад, до протестантської віри, до п'ятидесятників, то щоб священник знав, до кого звернутися, направити, і цю людину могли відвідати члени її спільноти. Треба, щоб медичні капелани мали таку інформацію," - пояснює новообраний керівник окремого підрозділу Західного регіону "Асоціація капеланів в охороні здоров’я України" отець Руслан П'яста.

Капелан з Івано-Франківська очолив Асоціацію медичних капеланів Західного регіонуhttp://ugcc.if.ua

Капелан з Івано-Франківська очолив Асоціацію медичних капеланів Західного регіону

Про медичне капеланство також більше почали говорити, коли розпочалася пандемія.

"Людина є духовною особою. Може бути різна конфесійність, але хвороба часом проявляє ті духовні потреби. Капелан є тим, хто підтримує в цей момент. Це не врегульовано законодавчо, зараз роблять тільки перші спроби. Попри те, на Західній Україні з 90-х років ми маємо великий досвід капеланства, ще коли греко-католицька церква вийшла з підпілля", - каже Руслан П'яста.

Зараз особливо важливий не лише супровід хворих, але й медичних працівників. Не зважаючи на те, що зараз Івано-Франківськ у червоній зоні, медичні капелани відвідують персонал та хворих у лікарнях.

"Звичайно, в спецодязі, комбінезонах приходимо. Ми також молимося за медичних працівників та проводимо реабілітації, виїзди на природу, де працює духівник, психолог. Церква також допомагає, закупляє ті ж концентратори на благодійні кошти. Кожна парафія старається мати," - каже отець Руслан П'яста.

Найважливіше те, що триває екуменічний діалог. Окремий підрозділ Західного регіону "Асоціація капеланів в охороні здоров’я України" стане тим майданчиком для обміну думок, де представники різних конфесій зможуть зустрічатися і обговорити проблеми віч-на-віч.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди