Як проходить вакцинація від коронавірусної інфекції в Кіровоградській області

Як проходить вакцинація від коронавірусної інфекції в Кіровоградській області

Як проходить вакцинація від коронавірусної інфекції в Кіровоградській області Суспільне: Кропивницький

В Кіровоградській області працюють 10 мобільних бригад, які вакцинують від коронавірусної інфекції. Прищепились 622 людей, – розповів Суспільному директор обласного департаменту охорони здоров'я Олег Рибальченко.

На першому та другому етапі вакцинації будуть задіяні тільки мобільні бригади. Надалі створять тимчасові та постійні пункти щеплень.

Люди, які вакцинувались, мають зробити повторну ін’єкцію цією ж вакциною не менше, ніж через 28 днів. Будь-яких скарг – фізичних чи юридичних після щеплення не зафіксували, – сказав Рибальченко.

Керівник департаменту нагадав план вакцинації в Україні:

  • Перший етап. Працівники мобільних бригад, які проводять щеплення та працівники медичних установ, які лікують пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Також працівники екстреної медичної допомоги та лабораторій, які працюють із зразками, які можуть містити коронавірус, військовослужбовці.

Протягом першого етапу можуть щеплювати людей, які записались в чергу на єдиному державному порталі електронних послуг "Дія" та в контактному центрі міністерства охорони здоров’я. Також державних діячів та активістів, в тому числі представників культури, освіти та спорту. Це може статись тоді, коли лишатимуться невикористані дози вакцини.

Вакцину Covishield/AstraZeneca поставляють в Україну у багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона вакцина має бути використана протягом 6 годин, скільки й триває одна сесія мобільної виїзної бригади. Повторне заморожування вже відкритого флакона або використання його після 6 годин з моменту відкриття заборонене. У таких випадках невикористані дози вакцини мають бути утилізовані.

В Україні до листа очікування записались 201 209 людей. Маже 72% з них живуть у Києві.

  • Другий етап. Медичні працівники, які не лікують коронавірус. Олег Рибальченко сказав, що цю категорію працівників щеплюють і в першу хвилю, під час проведення вакцинації в госпітальних базах. Також працівники соціальної сфери та люди, які старше 80-ти років.
  • Третій етап. Люди старше 70-ти років та люди, які забезпечують життєдіяльність різних сфер господарської діяльності.
  • Четвертий етап. Люди старше 60-ти років та ті, які мають супутні захворювання, які під час інфікування можуть ускладнити перебіг хвороби. Також всі мешканці окупованих територій.
  • П’ятий етап. Всі охочі.

Всього в Україні провели 26 тисяч щеплень.

Як проходить вакцинація від коронавірусної інфекції в Кіровоградській областіСуспільне: Кропивницький

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди