На території Пирогова з'явиться музей кримськотатарської культури

На території Пирогова з'явиться музей кримськотатарської культури

На території Пирогова з'явиться музей кримськотатарської культури
МЗС України

Експозицію планують створити спільними зусиллями Міністерства закордонних справ, Українського інституту та Міністерства культури.  Про це повідомив директор Кримського дому Ахтем Сеітаблаєв.

Відомий режисер, актор та громадський діяч розповів про це на відкритті виставки "Вірність — собі не злочин", яка знайомить з долею дітей кримських татар — жертв російського режиму. 

За словами Сеітаблаєва, це стане ще одним важливим майбутнім кроком для того, щоб ми якомога більше знали один про одного та могли гідно презентувати культуру кримських татар. 

Відкриваючи виставку, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що 2021 рік — особливий у боротьбі України за повернення Криму, адже нині триває робота над реалізацією ініціативи Президента України Володимира Зеленського із запуску міжнародного формату "Кримська платформа" і проведення її установчого саміту у серпні цього року.

Що відомо

Авторкою проєкту "Вірність — собі не злочин" стала перша заступниця міністра закордонних справ України  — Еміне Джапарова. Особливість цього проєкту в тому, що через дітей промовляють історії їхніх батьків - кримських активістів, які намагалися доносити правду про окупований Крим. 

Кількість дітей, які залишилися без батьківського піклування внаслідок російської окупації в Криму, постійно зростає. Якщо у 2016 році їх було близько 50, то сьогодні це майже 200 дітей. 

Читайте також

Шевченківська премія-2021: стали відомі імена лауреатів

Мистецькі школи України стануть доступними для дітей з особливими потребами

Прем’єра кліпу Go_A для Євробачення-2021 на Суспільному

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад