Як пандемія вплинула на пасажирські перевезення УЗ. Розповідає глава правління

Як пандемія вплинула на пасажирські перевезення УЗ. Розповідає глава правління

Як пандемія вплинула на пасажирські перевезення УЗ. Розповідає глава правління
УНІАН

Пандемія негативно вплинула на пасажирські перевезення "Укрзалізниці". Так, у 2020 році вони скоротилися на 56%.

Як розповів голова правління української залізниці Володимир Жмак під час пресконференції, збитки внаслідок скорочення пасажиропотоку через пандемію у 2020 році становлять майже 9 млрд гривень.

"Звичайно обмеження, які вводяться наразі у червоних зонах, сильно б'ють по пасажирським перевезенням. Але ми є оптимістами і доносимо суспільству і органам влади інформацію про те, що залізничний транспорт лишається найбезпечнішим видом транспорту з точки зору карантинних обмежень. Ми у змозі гарантувати і дистанцію, і масочний режим, і належне перевезення", - зазначив він.

Жмак також наголосив, що якби не "Укрзалізниця", то кількість захворювань зросла б, оскільки люди користувалися б переповненими маршрутками та Blablacar.

"Тому ще раз будемо звертатися до органів державної влади з пропозицією якомога менше обмежувати рух залізниці", - додав він.

За словами голови правління УЗ, для того, щоб відбулися покращення в "Укрзалізниці", потрібно затвердити фінансовий план щодо використання 4 млрд грн, які цього року виділив держбюджет, а також ухвалення нового законопроєкту про "залізничний транспорт" стосовно перевезення на компенсаційній основі.

Він також зазначив, що наразі локомотиви і вагони зношені до 90%, а також у 2020 році спостерігався "дефіцит тяги". Зокрема через кинуті поїзди та штрафи за несвоєчасну доставку вантажів у 2020 середньомісячні збитки становили 20 млн грн, а на кінець року - 10%.

Що відомо

  • В Україні 9 березня оновився поділ на карантинні зони. Зокрема у "червоній" опинилися чотири області — Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька, а десять регіонів перейшли до "помаранчевої".
  • Через це до кінця дії посиленого карантину "Укрзалізниця" призупинила продаж квитків до Закарпаття, а також обмежить висадку та посадку пасажирів.

Вибір редакції

На початок