Греція планує відкрити кордони для туристів. Коли та які умови

Греція планує відкрити кордони для туристів. Коли та які умови

Греція планує відкрити кордони для туристів. Коли та які умови
Фото: Unsplash

Уряд Греції планує 14 травня відкрити кордони для іноземних туристів. До того часу уряд планує поступово знімати карантинні обмеження.

Про це заявив міністр туризму Греції Харіс Теохаріс.

"Ми плануємо на квітень пілотну реалізацію запланованих заходів. На першому етапі це будуть відвідувачі з країн Європейського Союзу, а також з інших країн, де вакцинація вже пройшла, наприклад, з Ізраїлю. Я підкреслюю, що всі дати відкриття є орієнтовними та можуть змінитися в залежності від розвитку подій", – сказав Теохаріс.

Як пояснив Теохаріс, в'їзд до країни буде дозволений туристам, які вакцинувалися проти COVID-19, або хворіли та мають антитіла, чи мають негативний тест на COVID-19.

Крім того, як сказав міністр, всі туристи можуть бути піддані "вибірковим тестуванням", як і торік. Проте у 2021 році під час тестування використовуватимуться "швидкі тести", завдяки яким карантин для людей, які отримали позитивний результат тесту, почнеться без 24-годинного очікування.

"Вартість госпіталізації або будь-яких інших необхідних дій, спрямованих на захист здоров'я туристів, фахівців і громадян, буде нести грецька держава", – сказав Теохаріс.

Водночас він підкреслив, що правила та обмеження, які стосуються громадян Греції, будуть застосовуватися до туристів без будь-яких відмінностей або винятків. Зокрема, обов'язковим залишатиметься використання маски в громадських місцях.

За словами міністра, у 2020 році попри пандемію Грецію відвідали близько шести мільйонів туристів.

Що відомо

  • У Всесвітній організації охорони здоров'я радять поки не вимагати підтвердження щеплення від коронавірусу від мандрівників.
  • Уряд Греції звернувся до Єврокомісії з пропозицією запровадити паспорти вакцинації для тих, хто зробив щеплення від коронавірусу.
  • Уряд Китаю запроваджує цифровий сертифікат вакцинації для транскордонних поїздок на базі платформи соціальної мережі WeChat.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що запис на безкоштовне щеплення від коронавірусу допоможе українцям отримати паспорт вакцинації, якщо його впровадять у світі.
На початок