Запоріжець створив настільну екологічну гру

Запоріжець створив настільну екологічну гру

Запоріжець створив настільну екологічну гру Суспільне Запоріжжя

Екологічну настільну гру, створену на основі “Монополії”, опановували учні школи №65 у Запоріжжі. Автор і розробник ідеї — випускник цього закладу, а нині студент Католицького університету в Ружомберку (Словаччина) Костянтин Маріч.

Тестували гру “Екополія” 9 березня близько двох десятків учнів 7-х класів. Автор ідеї Костянтин Маріч розповів, чим ця гра істотно відрізняється він “Монополії”, на основі якої вона розроблена.

Екологічна гра у школі №65Суспільне Запоріжжя

"Наприклад, замість будинків або готелів використовуються контейнери, заводи сміттєпереробні й тому подібне. Там є такі одиниці, як сміття, є своя валюта теж пов’язана з екологією, й тому подібне. І плюс у цій грі на відміну від “Монополії” є ще мета, і ця мета, така уявна мета, це очищення Тихого океану від сміття,"- розповідає Костянтин Маріч.

Автор роздав гравцям інструкцію до “Екополії”, віртуальні гроші, які називаються “екі”, порадами допомагав зрозуміти правила.

Запоріжець створив настільну екологічну груСуспільне Запоріжжя

"Наприклад, я іду так і потрапляю на місто Київ, і мені видають цю карточку, тобто, це місто в якому я була. Київ і Одеса. Сенс цієї гри полягає в тому, що треба збирати сміття й доставляти його в місця для переробки,"- розповідає про механіку та сенс гри учениця 7-го класу Наталія Богач.

Екологічна гра у школі №65Суспільне Запоріжжя

Наприкінці гри учасники мають заповнити анкету, аби визначити, наскільки добре вони засвоїли нові екологічні знання.

Натхненницею й кураторкою проєкту Костянтина стала вчителька географії Світлана Розсохач, переможниця тогорічного екологічного конкурсу "Зеро Вест Академі", зокрема й за апробацію дитячої екологічної гри “Екополія”. За її словами, екологія є наскрізною темою предмету географія.

Екологічна гра у школі №65Суспільне Запоріжжя

"Костя в 9-му класі навчався, коли ми встановили в школі контейнери. Тоді я запропонувала учням створити гру, бо через гру діти краще розуміють, як сортувати сміття. І взагалі, всі знання через гру засвоюються швидше. Він дійшов до своєї мети — створив гру, спочатку одну, а потім другу. Це вже гра для старших класів, для 7-9-х."

Автори ідеї настільної гри “Екополія” планують поділитися нею з іншими школами не лише Запоріжжя, а й усієї України.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди