МОК не визнав сина Лукашенка новим очільником Білоруського олімпійського комітету

МОК не визнав сина Лукашенка новим очільником Білоруського олімпійського комітету

МОК не визнав сина Лукашенка новим очільником Білоруського олімпійського комітету AP

Санкції, прийняті в грудні, залишаються в силі.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) відмовився визнавати вибори нового голови Білоруського олімпійського комітету. Про це повідомляється в заяві організації.

Що трапилося?

Наприкінці лютого 2021 року в Білорусі відбулися вибори нового голови олімпійського комітету. На них були два кандидати - самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко та його син Віктор, який на той момент займав посаду віце-президента організації.

Читайте також: Віктор Лукашенко - новий президент НОК Білорусі. Його батько займав цю посаду 23 роки

Олександр Лукашенко під час виступу попросив членів комітету проголосувати в підтримку свого сина, який у підсумку і зайняв посаду нового очільника організації. Проте в МОК вирішили не визнавати результати виборів у Білорусі.

Як пояснили своє рішення в МОК?

В грудні 2020 року Міжнародний олімпійський комітет заборонив самопроголошеному президенту брати участь в усіх заходах організації, у тому числі в підготовці команди до участі в Олімпійських Іграх у Токіо та Пекіні.

В МОК зазначили, що попри зміну президента, вищезазначена заборона стосується і близького оточення, у тому числі і його сина - нового очільника олімпійського комітету Білорусі.

"МОК з великим розчаруванням зазначив, що Білорусі не вдалося повністю змінити попереднє керівництво, яке не захистило належним чином місцевих атлетів від політичної дискримінації".

Що відомо

  • Олександр Лукашенко займав посаду голови олімпійського комітету Білорусі з 1997 року;
  • В серпні 2020-го Лукашенко самообрався на посаду президента Білорусі після виборів, результати яких не були визнані більшістю країн;
  • В грудні 2020-го МОК заборонив Лукашенкові та його сину Віктору відвідувати Олімпійські Ігри та брати участь в усіх заходах організації.
  • Крім санкцій МОК, Білорусь позбавили права на проведення двох міжнародних турнірів. Чемпіонат світу з хокею відбудеться лише в Латвії, а світову першість із п'ятиборства перенесли до Єгипту.

Що далі

  • 23 липня - 8 серпня: літні Олімпійські Ігри в Токіо.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт