Картину українського художника продали за рекордну вартість

Картину українського художника продали за рекордну вартість

Картину українського художника продали за рекордну вартість ua.gs-art.com

Сезон аукціонних торгів в Україні розпочався колекцією класичного та сучасного мистецтва. Найзапекліша боротьба розгорнулася за роботу представника Закарпатської школи живопису Йосипа Бокшая. Про це повідомляє сайт be-inart.

З огляду на пандемію торги відбувалися онлайн, але це не завадило активності колекціонерів. З 47 виставлених мистецьких творів вдалося продати 29 робіт.

Роботу Йосипа Бокшая "Штрбське плесо" (1938) купили за 49,5 тисяч доларів. Це найбільша вартість, яку віддавали за картину цього автора на публічних торгах останнього десятиліття.

Помітну увагу також отримали твори київського художника Віктора Зарецького "Витоки мистецтва" 1988 року та живопис Миколи Глущенка "Літо" 1950-х років. При стартовій ціні у 25 тисяч доларів роботу Зарецького купили за 39,6 тисячі доларів, Глущенка – за 34,1. 

Микола Глущенко "Літо"be-inart.com

Микола Глущенко "Літо"

Напівабстрактна композиція Івана Марчука "Де ж ти, моя стежина" (1989) пішла з молотка за 35,2 тисячі доларів при стартовій ціні 20 тисяч.

Іван Марчук "Де ж ти, моя стежина"https://ua.gs-art.com/

Іван Марчук "Де ж ти, моя стежина"

Серед інших проданих лотів – роботи Марії Примаченко, Івана Труша, Василя Хмелюка, Давида Бурлюка, Романа Сельського, Ернеста Коткова, Романа Жука, Василя Цаголова, Матвія Вайсберга, Романа Мініна, Ігоря Гусєва, Кирила Проценка, Артема Волокітіна, Юрія Коваля, Анатолія Криволапа та Марка Гейкао.

Що відомо

Йосип Бокшай народився 2 жовтня 1891 року в селі Кобилецька.

Закінчив Академію образотворчих мистецтв в Будапешті (1910 — 1914). З 1918 працював в Ужгороді як художник і педагог. Вперше на Закарпатті організував художню школу. Входив до складу Товариства діячів образотворчого мистецтва на Підкарпатській Русі.

Бокшай — майстер пейзажу, але серед його творів є і жанрові картини, портрети, натюрморти. Ілюстрував художні книги. Віртуоз майстерності в роботі пастеллю, згодом – олійними фарбами. Після війни Бокшай плідно працював над створенням величного образу природи рідного краю: "Озеро в горах" (1946), "Синевир", (1952) та "Полонина Рівна" (1954).

Читайте також

Як з'явився український арт-фемінізм: розмова з художницею Оксаною Чепелик

Художниця Алла Горська стала героїнею нової онлайн-гри

Critics Choice Awards 2021: найкращим фільмом визнали "Землю кочівників"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше