У Запоріжжі відбувся круглий стіл «Життя триває»

У Запоріжжі відбувся круглий стіл «Життя триває»

У Запоріжжі відбувся круглий стіл «Життя триває»

Круглий стіл «Життя триває» , що вібувся у єврейському культурному Центрі «Мазаль Тов», продовжив низку меморіальних заходів, присвячених міжнародному Дню пам’яті жертв Голокосту.

Під час круглого столу представники запорізької єврейської громади та інших національних об’єднань Запоріжжя обговорювали питання спільної відповідальності за збереження у мультикультурному та багатонаціональному Запорізькому краї взаєморозуміння, терпимості та поваги один до одного. Серед постійних учасників заходів, присвячених пам’яті жертв Голокосту - і представники німецької общини Запоріжжя.

Катерина Коломієць, представниця Запорізької Німецької Спільноти, менеджерка освітніх програм

Катерина Коломієць, представниця Запорізької Німецької Спільноти, менеджерка освітніх програм

«Із молоддю різних національностей та різних країн – із Німеччини, Польщі – ми беремо участь у різних програмах, для того, щоб вони пам’ятали і не забували про ті страшні часи. Спільні програми з обміну молоді, програми відвідування саме концтаборів, програми навчання музеїв, для того, щоб молодь відвідувала, обмінювалась досвідом, думками, спогадами своїх дідів, батьків, історіями своїх родин», - зазначила представниця Запорізької Німецької Спільноти, менеджерка освітніх програм Катерина Коломієць.

Присутні на круглому столі підкреслили важливість збереження поваги і вдячності тим пересічним громадянам різних національностей, кого згодом занесли до списку «праведників світу». Зокрема, мати Марини Гезалової, коли вона була маленькою дівчинкою, врятували прості українці.

Марина Гезалова, координаторка Всеукраїнської єврейскої агенції "Сахнут"

Марина Гезалова, координаторка Всеукраїнської єврейскої агенції "Сахнут"

«У нас є ряд програм як для зрілих людей, так і для молоді. Молодіжні навчальні програми для дітей, у яких є єврейські корені, надає Ізраїль. Велику увагу приділяємо історії єврейського народу України, і зокрема трагічним подіям, пов’язаним із Голокостом. Діти влаштовують заходи, на яких вони розповідають, що для них та їхніх родин це означає. У багатьох із них родичі постраждали під час війни, як і моя мати», - розповіла координаторка Всеукраїнської єврейскої агенції «Сахнут» у Запорізькій області Марина Гезалова.

Згадали під час круглого столу й нашого земляка, почесного громадянина Польщі, майора Анатолія Шапіро, котрий 27 січня 1945 року, разом із штурмовим загоном, перший увірвався у концтабір «Освенцим».

Любов Височина, волонтерка громадської організації «Хесед Міхаель»

Любов Височина, волонтерка громадської організації «Хесед Міхаель»

«Коли він побачив оті живі трупи, які не могли навіть радуватися, що їх звільнили, то він запам’ятав це на все останнє життя. І все життя боровся з геноцидом, антисемітизмом і фашизмом. У 2005 році, коли відбувався конгрес ООН. Його туди покликали. Він виступив і закінчив свою промову так: «Я мислив, що така кривава й страшна війна буде останньою в житті людства, але не все сталося, як гадалося, бо знову антисеміти, фашисти починають все спочатку. Тому, щоб не повторилася ця трагедія, треба зробити 27 січня Міжнародним Днем Пам’яті Голокосту. Так воно і сталося», - повідомила волонтерка громадської організації «Хесед Міхаель» Любов Височина.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди