Шевченко онлайн: прикарпатські воїни, родичі Героїв Небесної Сотні та іноземці читають Кобзаря

Шевченко онлайн: прикарпатські воїни, родичі Героїв Небесної Сотні та іноземці читають Кобзаря

Шевченко онлайн: прикарпатські воїни, родичі Героїв Небесної Сотні та іноземці читають Кобзаря Іван Постоловський

Дев'ятого березня відзначають 207-му річницю з дня народження Тараса Шевченка. На Прикарпатті усі урочистості проводять онлайн. Суспільне Карпати зібрало відео про те, як прикарпатці та охочі приєдналися до Шевченківських читань.

Шевченківські читання-2021 онлайн провели учасники АТО/ООС, герої-афганці, а також родини Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів. Відео розпочали словами з поеми "Катерина". На завершення виконали уривок з поеми "Кавказ".

10 гірсько-штурмова бригада виклала у соцмережі відео Шевченківських читань. Так бійці привітали з днем народження Кобзаря. Захисники прочитали вірш "Снилося, щось задумав вищий небесний цар...".

"Що б було, якби Кобзар опинився тут і зараз, з нами?" - написали воїни під відео.

Читали Шевченка й студенти-медики факультету підготовки іноземних громадян Івано-Франківського національного медичного університету. Вони декламували "Заповіт" Тараса Шевченка українською, німецькою, польською, англійською та французькою мовами.

Для музичного оформлення використали мелодії цимбаліста-віртуоза з Ворохти, з яким нещодавно попрощалася Україна, Петра Сказківа.

Також івано-франківські священники Української греко-католицької церкви долучилися до відзначення Шевченківських днів. Вони створили спеціальне відео, у якому виконують твір "Думи мої" та декламують "Розриту могилу".

Нагадаємо, в Івано-Франківську вперше читатимуть "Кобзар" французькою мовою. Цей захід відбудеться в межах фестивалю "Франкофонія".

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше