У Краматорську пройшла хода проти домашнього насильства

У Краматорську пройшла хода проти домашнього насильства

У Краматорську пройшла хода проти домашнього насильства

У Краматорську пройшла перша хода проти домашнього насильства на Донеччині. Участь взяли близько ста людей. Організаторами ходи стали Amnesty International та інші громадські організації регіону пройшлися центральними вулицями міста, щоб закликати владу ратифікувати Стамбульську конвенцію і привернути увагу до проблеми домашнього насильства.

Про це повідомляє Amnesty International.

"Хода завершилася на площі Миру, де організаторки виступили з промовами та показали інсталяцію домашнього інтер’єру з предметами, що символізують насильство в родинах", – йдеться у повідомленні.

У Краматорську пройшла хода проти домашнього насильства
У Краматорську пройшла хода проти домашнього насильства.

Як розповіла Суспільному речниця Краматорського районного управління поліції Валерія Осипець звернень до поліції під час ходи не фіксували.

"У Міжнародний жіночий день тут, на Донеччині, ми хочемо звернути увагу на те, що проблема домашнього насильства стосується всієї країни, і родини сходу України не виняток. Жінки тут все ще не почуваються в безпеці, і не отримують належного захисту від держави", — говорить директорка Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.

В Amnesty International повідомили, що до ходи доєдналися активістки БФ "Слов’янське серце", БФ “Позитивні жінки” та інших місцевих організацій Донецької області. Захід також відвідали представники місцевої влади та поліції Краматорська.

"Сьогодні правоохоронці приділяють особливу увагу протидії насильству у сім‘ї та насильству над жінками. На даний час в місті Краматорську та в області сформовані підрозділи "Поліна", які надають допомогу постраждалим від насильства", — повідомив заступник начальника сектору превенції управління Краматорської поліції Петро Лисенко.

Протягом 2020 року до Національної поліції Донецької області надійшло понад 10 тисяч повідомлень про домашнє насильство. Правоохоронці виявили 9622 адміністративних правопорушень та виписали майже півтори тисячі термінових заборонних приписів (1425), що забороняють кривднику проживати й комунікувати з постраждалою особою до 10 днів. Окрім того, поліцейські Донеччини порушили 361 кримінальне провадження і повідомили про підозру 145 особам.

"Через карантин на Донеччині відчутно погіршилася ситуація з доступом до правосуддя і безоплатної правової допомоги постраждалих від домашнього насильства. Натомість кількість звернень до нашого БФ "Слов’янське серце" істотна зросла за останній рік. Це свідчить про те, що сотні жінок нашого регіону не знаходять належної підтримки з боку держави", — повідомила координаторка БФ "Слов'янське серце" Катерина Ханєва.

Що відомо

  • Стамбульська конвенція – це міжнародна угода Ради Європи, метою якої є нульова толерантність до домашнього насильства. Україна підписала документ ще у 2011 році й навіть брала участь в його створенні. Проте досі не ратифікувала, а отже не втілила його у життя.
  • За даними UNFPA, 42% жінок зазнали сексуальних домагань у публічних місцях, при чому з більшістю з тих, хто з цим стикалися, це траплялося 2 рази і більше.
  • На Донбасі правозахисники фіксують зростання випадків домашнього та сексуального насильства. Про це йдеться в доповіді міжнародної громадської організації Amnesty International.
  • Amnesty International — всесвітній рух, що об’єднує близько 10 мільйонів людей із більш ніж 150 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах.
  • Благодійний фонд "Слов’янське Серце" — жіноча правозахисна організація що займається захистом людей, що потребують допомоги та захисту від насильства, а також розвитком жіночого активізму у Донецькій та Луганській областях.
На початок