“Вечорниці у Ярочки”, приурочені до весняних свят, насамперед, Масниці, відбулися 6-го березня в Запоріжжі. Під час цього заходу сталася романтична подія, неочікувана для всіх гостей - свято закінчилося справжнім весіллям.
Натхненниця й організаторка цього свята Олена Ярошенко розповідає, що з 3-го класу вчителька називала її “наша Ярочка”, а згодом це стало її другим ім’ям серед друзів. Так і виникла назва свята — “Вечорниці у Ярочки”.

Олена Ярошенко
"Ми вчимо традиції українські, співаємо українські пісні, як це робили наші діти та бабусі. На кожному святі вони співали пісні. Бо, якщо вишиванка це код нації, то пісня це душа нації", - каже Олена Ярошенко.

Учасниці свята
Романтична подія, запланована потай від усіх гостей, пов’язана зі стародавнім українським святом Колодія, яке згодом назвали Масницею, пояснили організатори “Вечорниці у Ярочки”.
"Тому що колодка народилася — вона лише тиждень живе. І хто не встиг до Великого Посту одружитися, той провинився, і має за це покарання отримати. І тому, тим, хто не одружився, жінки чіпляють маленькі колодочки. Вони повинні, люди ці, відкупитися", - розповідає Світовит Пашник, верховний волхв Руського православного кола.

Світовит Пашник
Поки організатори свята готували несподівану кульмінацію, учасники “Вечорниці у Ярочки” співали народні пісні. Освідчення також виявилося пісенним, наречений Олексій Зінченко заспівав для своєї коханої Мирослави Марченко.
Олексій готувався до цієї події три місяці. Прямо на вечорниці він запропонував Мирославі білу сукню, весільні туфлі й прикраси, замовив послуги перукарки та візажистки, які очікували на Мирославу у сусідній залі.

Олексій Зінченко і Ярослава Марченко
"Насправді я вважав, що я кохав до цього. Але, коли познайомився з Мирославою, я зрозумів, що то все було не кохання. Кохання — саме зараз. Мене просто переповнюють почуття. У мене голова вибухає від ідей, які я готовий втілювати в життя. Й, повірте, на сьогодні це ще не всі новини були", - каже Олексій.
Олексій та Мирослава разом вже півроку, але побралися лише зараз. Подружжя планує створити інтернет-магазин з українським колоритом. А головна їхня мрія — перевершити рекорд укладання шлюбу за різними традиціями — понад півсотні. Олексій та Мирослава прагнуть спочатку об’їхати всі регіони України, справляючи цей обряд згідно зі звичаями тих чи інших етнічних груп та конфесій і вірувань (практично щомісяця, уточнює Олексій), а потім — вирушити у мандри світом, аби знову й знову засвідчувати своє взаємне кохання за традиціями різних народів. Планують відвідати 150 країн.