Бех-Романчук - про "золото" у стрибках у довжину та боротьбу із Міхамбо на чемпіонаті Європи

Бех-Романчук - про "золото" у стрибках у довжину та боротьбу із Міхамбо на чемпіонаті Європи

Ексклюзивно
Бех-Романчук - про "золото" у стрибках у довжину та боротьбу із Міхамбо на чемпіонаті Європи European Athletics

Українська чемпіонка Європи Марина Бех-Романчук - ексклюзивно Суспільне Спорт про участь та перемогу на змаганнях в Торуні та вирішальний "золотий" стрибок.

Марина Бех-Романчук здобула перше "золото" на чемпіонаті Європи з легкої атлетики в приміщенні. Українська легкоатлетка змогла стати найкращою у секторі стрибків у довжину за підсумками змагань у суботу, 6 березня.

Дивіться також: Чемпіонський стрибок Марини Бех-Романчук на Євро з легкої атлетики

Для українки ця медаль стала другою на чемпіонатах Європи у приміщенні. В 2019 році у Глазго Бех-Романчук стала третьою. Проте через два роки у Торуні змогла вирвати "золото": у вирішальному стрибку українська легкоатлетка випередила Малайку Міхамбо, яка до останньої спроби була головною претенденткою на перемогу.

Після виступу на чемпіонаті Європи Бех-Романчук дала ексклюзивне інтерв'ю Суспільне Спорт, в якому розповіла про емоції від перемоги на чемпіонаті Європи та вирішальний стрибок у фіналі.

Дивіться також: Церемонія нагородження Бех-Романчук після перемоги у стрибках у довжину на чемпіонаті Європи

За словами української стрибунки, вона не хоче виділяти цю золоту медаль з-поміж інших нагород у своїй кар'єрі. Однак цей успіх її мотивуватиме на подальші перемоги.

  • Про "золото" на чемпіонаті Європи в Торуні

"Для мене кожна медаль особлива по-своєму. Кожна була якоюсь особливою мотивацією. Тим, що рухало далі, чимось, що мною рухало досягати ще чогось більшого. Сказати, що це одна із найкращих і найулюбленіших моїх медалей - ні, не зможу так сказати. Кожна з них для мене особлива по-своєму".

  • Про роль "золота" в Торуні в її кар'єрі

"Буває інколи, що і "срібло" або "бронза" можуть бути на вагу золота. Сказати, що я буду любити свою медаль на чемпіонаті світу в 2019 році - я так не скажу, оскільки та медаль була також чимось фантастичним, нереальним. Ставлення у мене буде однакове, оскільки кожна з них для мене особлива".

  • Про мотивацію від перемоги на чемпіонаті Європи

"Звичайно, це мене мотивує. Я розумію, що можна нав'язувати боротьбу, боротися і показувати ще ліпші результати. Це мотивація, додаткова мотивація на майбутні тренування, підготовку. Саме завдяки цій мотивації я буду надихатися на свої тренування. Кожне тренування для мене буде особливим, бо це буде новий крок уперед до нового результату. Потрібно працювати і боротися надалі".

  • Про очікування від виступів на Євро

"Відверто скажу - дійсно, не розуміла, що зможу настрибати. Єдине, що чудово розуміла - що у мене хороша форма фізично, але який результат я зможу настрибати - це було загадкою і для мене. Були нюанси, які мене засмучували в домашній підготовці. Ми робили технічні тренування перед виїздом, щось інше. Були нюанси, які могли посіяти в моїй голові зерно сумніву. Але я розуміла, що фізично я готова добре, залишалося лише в технічному плані нічого не намудрити, розслабити свою голову і показувати те, що я можу і насолоджуватися стрибками".

  • Про стратегію стрибків під час змагань

"Звичайно, в перших спробах ти розбігаєшся, намагаєшся відчути цей розбіг, доріжку, атмосферу. Взагалі дивишся на дівчат, що відбувається, хто що може. Особисто для мене перша спроба - як пристрілка, щоб зрозуміти, що, як та в якому напрямі рухатися. Мені завжди вдається розстрибуватися в останні спроби, оскільки йде боротьба. Як не крути, це підзадорює, мотивує, і завдяки цьому можна додавати ті сантиметри, яких не вистачає. Саме в боротьбі, такій атмосфері наш організм спроможний на значно ліпші результати".

  • Про боротьбу із Малайкою Міхамбо

"Не знала, що від неї очікувати. Тобто я чудово розуміла: або вона зараз збереться і покаже результат, або не витримає цього психологічного напруження і це буде спроба, яка дозволить мені виграти. Звичайно, я сподівалася, що моя спроба буде ліпшою і все-таки перемога дістанеться мені. Але, скажімо, можливість того, що вона може все-таки провалить я, звичайно, не відкидала. Це спорт, боротьба, поки в тебе є спроба, ти не програв".

  • Про останній стрибок із запасом Міхамбо

"Можливо, сильно вважала [що зможе]. Або щось зробила технічно не так при своєму розбігу. Дуже багато є нюансів".

  • Про подальші плани після чемпіонату Європи

"Додому, перепакувати валізи і на зборі. Все, починається підготовка до Олімпіади. База та інше".

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу