ВООЗ закликає фармкомпанії відмовитися від патентів на COVID-вакцини

ВООЗ закликає фармкомпанії відмовитися від патентів на COVID-вакцини

ВООЗ закликає фармкомпанії відмовитися від патентів на COVID-вакцини
Фото: ВООЗ

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус закликає компанії-розробники відмовлятися від патентів на вакцину проти коронавірусу. На його думку, це дозволить забезпечити світ більш доступними копіями препаратів від COVID-19.

Про це повідомляє The Guardian.

Очільник ВООЗ зазначив, що для забезпечення глобальної імунізації людства треба змінювати звичайні правила бізнесу, які захищають прибуток виробників вакцин.

"Гнучкі умови регулювання торгівлі існують для надзвичайних ситуацій, і, безумовно, глобальна пандемія, яка змусила суспільство піти на карантин і завдала стільки шкоди бізнесу – як великому, так і малому – відповідає вимогам", – заявив Гебреєсус.

За його словами, виробники вакцин у будь-якому випадку отримають компенсацію за свої розробки.

"Тимчасова відмова від патентів не означатиме, що новатори це втратять. Як під час кризи з ВІЛ або на війні, компаніям будуть платити роялті за продукцію, яку вони виробляють", – каже гендиректор ВООЗ.

Проте, за його словами, фармацевтичні компанії та уряди США, Великої Британії та Європи не підтримують відмову від патентів, аргументуючи це тим, що скорочення прибутку компаній стане стримувальним фактором для інновацій.

Що відомо

  • За даними ВООЗ, пандемія COVID-19 завдала більшої "масової травми", ніж Друга світова війна.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я планують, що 237 мільйонів доз вакцин проти COVID-19 будуть доставлені 142 країнам-учасницям COVAX до кінця травня 2021 року.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я закликала країни світу підтримати рівний розподіл вакцин проти коронавірусу.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я погодила план компенсації збитків, завданих вакциною проти COVID-19 для 92 бідних країн-учасниць глобальної програми COVAX.

Вибір редакції

На початок