Для пологового будинку №3 у Запоріжжі придбають мамограф

Для пологового будинку №3 у Запоріжжі придбають мамограф

Для пологового будинку №3 у Запоріжжі придбають мамограф

Для пологового будинку №3 цьогоріч придбають новий мамограф, а безкоштовний мамограф, що працює на базі жіночої консультації по вулиці Святого Миколая, 27, не демонтують і не перевезуть до іншого приміщення.

Про це повідомив директор медзакладу Сергій Коломоєць. Між тим, деякі запоріжанки висловлюють занепокоєння можливим погіршенням медичних послуг в Олександрівському районі.

Під час бесіди з журналістами Суспільного волонтерка Червоного хреста Ада Мирська висловила занепокоєння можливим переїздом мамографа. Каже, ним більше десятка років на безоплатній основі користується кілька тисяч жінок Олександрівського та інших районів Запоріжжя.

"Я прийшла на мамографію і дізналася від мамолога Сергія Івановича про те, що мамограф вивозять. Куди вивозять, чому вивозять? Зібрала 50 підписів. Звернулася куди можна, і отримали відповідь. Що збиралися мамограф, дійсно, перевозити на Бочарова, 11. Саме туди вже відвезли гінекологічне та ендоскопічне обладнання, що було ось тут на двох поверхах", - каже Ада Мирська.'

Мамограф залишиться на старому місці, демонтаж і транспортування можуть вивести його з робочого стану, - повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторія Ушакова.

"Цифровий мамограф на базі того закладу, який був першим пологовим будинком, а зараз є структурним підрозділом третього пологового будинку, є власністю міської територіальної громади, він працює і продовжить працювати в безкоштовному режимі для жінок, які потребують цього дослідження", - розповіла Вікторія Ушакова.

Те, що наприкінці 19-го року в Запоріжжі закрили перший пологовий будинок, а зараз жіночу консультацію перевозять у більш компактну будівлю на вулиці Поштовій, 55, заступник запорізького міського голови Анатолій Пустоваров пояснює загальною тенденцією до зменшення народжуваності в Україні і Запоріжжі зокрема.

"Десяток років тому 1-ий пологовий будинок вже не мав пологового відділення, і не приймали пологи, а працювала саме жіноча консультація, гінекологія, мамограф був придбаний більш ніж 10 років тому. І на сьогодні з медичним університетом ми опрацювали, що ті приміщення, які там є, передаються їм для створення бази освітянської і практичної. Там залишиться той профіль, який на сьогодні є, тобто місто не втратить напрямок материнства, залишиться й гінекологія, і мамограф, і таке інше", - каже Анатолій Пустоваров.

Велику кількість приміщень жіночої консультації, що по вулиці Святого Миколая, 27, утримувати на балансі третього пологового будинку не рентабельно, - без відеокамер пояснюють медичні працівники, - медична реформа змушує рахувати кожну копійку. Обладнання частково вже перевезли на вулицю Бочарова, 11, решту перевезуть пізніше на вулицю Поштову, 55. Зараз там триває реконструкція, а в подальшому - буде жіноча консультація та сімейна амбулаторія. Між тим, Ада Мирська вважає це не кращим вирішенням фінансових питань мед закладу.

"Що ми робимо, переводячи жіночу консультацію, під час пандемії, в 4-ри манюсеньких кабінети за адресою Поштова, 55, де не можна навіть поставити стільчик для вагітної жінки, чи ось такої тітки, як я, з клюкою", - сказала Ада Мирська.

Виникло питання у волонтерки й щодо реконструкції одного з корпусів колишнього пологового будинку №1. Там зараз тривають будівельні роботи. Жінка надіслала до Запорізької міської ради письмове звернення з проханням роз’яснити, хто і що будує на території медзакладу. Журналісти Суспільного, також, надіслали інформаційний запит до місцевої влади щодо цих будівельних робіт.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди