Дмитро Підручний - про чоловічу естафету в Нове-Место та завдання на заключні етапи сезону

Дмитро Підручний - про чоловічу естафету в Нове-Место та завдання на заключні етапи сезону

Ексклюзивно
Дмитро Підручний - про чоловічу естафету в Нове-Место та завдання на заключні етапи сезону Дмитро Євенко

Капітан чоловічої збірної України Дмитро Підручний дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт після класичної естафети в Нове Мєсто.

Підручний біг на другому етапі збірної України в чоловічій естафеті у Нове-Место і провів майже ідеальну гонку для себе. На дистанції український біатлоніст пробіг третім, відставши від француза Кантена Фійона-Майє лише на 8 секунд. А на вогневих рубежах відстріляв без додаткових патронів, завдяки чому передав естафету Антону Дудченку, що біг на третьому етапі, на третій позиції.

Проте втримати високу позицію збірній Україні не вдалося. Дудченко та Богдан Цимбал, що закривав естафету замість Артема Прими, заробили три кола штрафу. У підсумку збірна України фінішувала дев'ятою.

Читайте також: Богдан Цимбал - про старт в останній момент у естафеті та штрафне коло на стрільбі

Дмитро Підручний в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів, як склалася для нього чоловіча естафета, оцінив виступ партнерок по збірній Україні у жіночій естафеті, а також розказав про плани на заключні етапи сезону.

  • Про чоловічу естафету

"Артем передав мені естафету в принципі з невеликим відривом до груп, які були попереду. Тому з кожним колом потрошки намагався відігрувати відставання. З першого кола довелося кидатися в бій, як завжди впринципі на другому етапі. Тим він мені і подобається, що є контакт з якимись командами хоча б. Не таке велике відставання від лідера, що навіть можна спробувати його відіграти. Ця контактна боротьба мені подобається і тому, мабуть, у мене все виходить".

  • Про впевненість у стрільбі

"Це естафета. Є такий синдром естафети, коли знаєш, що в тебе є запасний патрон, то почуваєшся на вогневому рубежі трохи вільнішим, і йдеш на ризик, який вдається. Але думаю, що і на особистих гонках усе теж буде впорядку".

  • Про фізичний стан та лижі

"Так, хороший фізичний стан зберігається. Лижі були хороші – на рівні з усіма, з ким їхав. У мене не гірші лижі були, ніж в них для такої погоди. Траса була важка, але вночі випав свіжий сніг і місцями був перемішаний зі старим снігом, а ще частина траси заглянцювалася і просто як лід був. Важко було на заключному колі триматися і ноги позатікали. Але я бачив, що не тільки у мене таке було, адже багато хто з лідерів також жалілися, що траса важка. Складно було зі спусків на ній триматися, але у спринті траса має бути в хорошому стані, бо зараз в нас -5 градусів".

  • Про підтримку Дудченка та Цимбала

"Бачилися з Антоном та Богданом після гонки, підтримав їх. Все нормально – це спорт. Таке буває".

  • Про емоції під час виступу жінок

"Спочатку злість була трохи, а потім розчарування через те, що в принципі хороший результат і боролися дуже класно. Але потім зраділи, коли все ж таки відновили їм місце, тому що і для Кубку Націй ті очки дуже важливі були".

  • Про перемогу Німеччини з гандикапом

"Всіх естафет не запам’ятаєш, але щоб з таким великим запасом, чесно… Бувало з запасом норвежці вигравали, проте щоб з таким великим, я не пам’ятаю. Та й в нас не часто таке буває, щоб заходили на три штрафні кола. Хоча сам бувало рази 2-3 заходив".

  • Про завдання на заключні етапи сезону

"Хочу стабілізувати стрільбу і спробувати втримати фізичну форму, яка була на чемпіонаті світу та й тут в естафеті. Конкретних планів на місця чи медалі я ніколи не ставлю. Звичайно, мета завжди піднятися якомога вище. Підтягнутися до двадцятки в загальному заліку Кубка світу – це дуже амбіційні плани, але увійти до топ-30, це як мінімум".

Календар етапу №8 Кубка світу. Нове-Место, Чехія

Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт