Виграв "золото", дискваліфікували, повернули медаль. Усе це за дві години на Євро з легкої атлетики

Виграв "золото", дискваліфікували, повернули медаль. Усе це за дві години на Євро з легкої атлетики

Виграв "золото", дискваліфікували, повернули медаль. Усе це за дві години на Євро з легкої атлетики European Athletics

Якоб Інгебрігстен пережив увесь спектр емоцій за один змагальний вечір у Торуні.

20-річний норвезький бігун Якоб Інгебрігстен уперше в кар'єрі виграв "золото" Євро у приміщенні на дистанції 1500 метрів. Однак за цю медаль йому довелося поборотися не лише безпосередньо на дистанції, але й у кабінетах одразу після фіналу.

Пряма трансляція чемпіонату Європи на Суспільне Спорт - тут.

Якоб виграв фінальний забіг з результатом 3:37.56 хвилини, він випередив поляка Марціна Левандовські у боротьбі за "золото".

Однак майже одразу після фінішу результат Інгебрігстена анулювали - його дискваліфіквали. Судді зафіксували момент на старті фіналу, під час якого норвежець вийшов за межі дозволеного треку, що заборонено правилами.

Що відбулося під час забігу?

На старті забігу Інгебрігстен дійсно заступив за лінію. Але відбулося це не за власної ініціативи. Польський бігун Тадеуш Розмис, випереджаючи норвежця, буквально виштовхнув його з треку, через що дворазовий чемпіон Європи був змушений заступити за обмежувальну лінію.

Це не вперше на Євро-2021 трапляється схожа ситуація. За підсумками кваліфікаційного забігу серед жінок на 3000 метрів двох претенденток на медалі дискваліфікували за схоже порушення.

Читайте також: За яке порушення дискваліфікували двох претенденток на медалі бігу на 3000 м за годину після забігу

Після того, як норвезького бігуна дискваліфікували, "золото" дісталося поляку Марціну Левандовські. Однак ненадовго: тренер збірної Норвегії подав апеляцію щодо дискваліфікації - її задовольнили. "Золото" повернули Якобу.

Як прокоментував Інгебрігстен цю ситуацію?

Норвезький бігун звернув увагу на те, що поляк Розмис намагався йому завадити вибігти уперед, через що він опинився за межами треку. Про це він розповів у коментарі норвезьким ЗМІ одразу після фіналу, ще до оголошення про його дискваіфікацію.

"У певний момент часу відчув, як поляк намагається мене заблокувати, через що мене відштовхнули, я втратив рівновагу і заступив за межі треку. Лише після того, як я відірвався від них, почав бігти нормально. Вірю, що заслужив перемогу і золоту медаль".

Хто такий Якоб Інгебрігстен

  • 20-річний норвежець, уже 2-разовий чемпіон Європи у приміщенні (біг на 3000 метрів - Глазго-2019, біг на 1500 метрів - Торунь-2021).
  • Крім перемог у забігах на 1500 та 3000 метрів у приміщенні, Інгебрігстен має досвід виступів і в інших бігових дисциплінах - на 400, 800, 2000, 5000 метрів, а також на 10 км.
  • На змаганнях на відкритому повітрі Інгебрігстен змагається у забігах на 1500 та 5000 метрів. У 2018 році він став дворазовим чемпіоном Європи в Берліні, здобувши перемогу у кожній із дисциплін.
  • На чемпіонаті Європи в Торуні Інгебрігстен також змагатиметься у бігу на 3000 метрів. Кваліфікаційний забіг за участю Інгебрігстена розпочнеться у суботу, 6 березня, о 12:51.
Категорії
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт