Справа Гандзюк: підозрюваний Левін змінив зовнішність

Справа Гандзюк: підозрюваний Левін змінив зовнішність

Справа Гандзюк: підозрюваний Левін змінив зовнішність
Слідство.Інфо

Олексій Левін, якого підозрюють в організації вбивства херсонської чиновниці Катерини Гандзюк, змінив зовнішність й не був схожий на світлину, опубліковану Інтерполом.

Про це болгарські поліцейські розказали під час брифінгу, на якому повідомили деталі затримання Олексія Москалова (Левіна) в курортному місті Бурґас. Ідентифікувати його особу вдалося за допомоги відбитків пальців. У Левіна також знайшли два паспорти — місцевий і закордонний.

"Під час затримання, використовуючи лише фізичну силу, він мав змінену зовнішність... Для встановлення його особи використовувався дактилоскопічний метод", - розказали на брифінгу.

Районний прокурор міста Бургас Георгій Чинев сказав, що спочатку чоловіка затримали на 72 години. Наразі до Бургаського райсуду направлене клопотання про його арешт на 40 діб.

Найближчим часом суд має вирішити питання щодо екстрадиції Левіна до України. Поки що йому заборонено покидати територію Болгарії.

Також болгарські правоохоронці повідомили, що до їх країни Олексій Левін потрапив пішки з Румунії 2018-го року. Кордон він перетнув у населеному пункті Дуранкулак. В Болгарії офіційної реєстрації чоловік не має.

Як відомо:

  • Олексія Левіна затримали у Болгарії 24-січня.
  • Перед цим, 20-го січня, у Херсоні відбулася спецоперація із затриманням членів організованого злочинного угруповання, керівництво якого закидають фігуранту справи про вбивство Катерини Гандзюк Ігорю Павловському.
  • Восени 2018-го року Павловський був затриманий за статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України (затримання уповноваженою особою без ухвали слідчого судді) за співучасть в організації вбивства Гандзюк, після чого суд відправив його під варту. На початку квітня 2019-го року йому змінили обвинувачення зі співорганізації на замовчування вбивства, через що термін покарання зменшується до трьох місяців.
  • Пізніше Павловського, нібито через погане самопочуття, відпустили під домашній арешт, а згодом взагалі залишили без запобіжного заходу.
  • Виконавці вбивства Катерини Гандзюк засуджені до різних термінів ув'язнення, співорганізатором слідство вважає херсонця Олексія Левіна, який втік за кордон.
  • Замовником вбивства, за офіційними даними, нині вважається лише голова Херсонської облради Владислав Мангер. Хоча друзі та родичі Катерини Гандзюк наполягають на тому, що замовників троє.
  • Рідні та друзі Катерини Гандзюк вважають, що до злочину причетні також ексочільник Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, його заступник Євген Рищук і правоохоронці, які допомагали тікати Левіну.
  • Владислава Мангера заарештували, він вийшов під заставу та зараз носить електронний браслет. Справу щодо нього об’єднали зі справою Левіна і призупинили у зв’язку з розшуком останнього.
На початок