Перша в області киснева станція запрацювала у Рівненській міській лікарні. Як повідомив головний лікар Євген Кучерук, досі медичний кисень у заклад доставляли з Львівського хімічного заводу. Це коштувало лікарні близько мільйона гривень щомісяця.
Відтепер власна киснева станція сповна забезпечуватиме потреби медичного закладу, який є базовим з лікування хворих на COVID.

Від 5 березня станція вироблятиме кисень, яким дихатимуть хворі.
Головний лікар Євген Кучерук показує кисневу точку у палаті кардіологічного відділення.

"В нас багато точок, 261 пацієнт. Не було тиску у віддалених палатах, а як станція, то у нас постійно буде помпувати", – розповідає Євген Кучерук.

"2,5 тисячі кубів кисню на добу буде виробляти. Якщо на балони, то це 400 балонів. Нам однозначно вистачить його. В нас є два резервуари, якщо буде лишок, то ми закачуватимемо його в ці резервуари. В нас зараз 138 хворих, на кисні – 97", – додає головний лікар.

"Це суттєва економія для міської лікарні, адже в місяць приблизно мільйон гривень були проплачені за заправку кисневих балонів, які доставляли із Львова. Тим паче було багато хвилювань, коли автомобіль вчасно не приїжджав, коли були певні затримки з доставкою", – коментує міський голова Рівного Олександр Третяк.

Кисневу станцію придбали за 6,5 мільйонів гривень. За словами Євгена Кучерука, це гроші лікарні, які вона отримала за лікування хворих від Національної служби здоров'я України.