"Вакцинація необов'язкова для участі в Іграх". НОК - про щеплення збірної України перед Олімпіадою

"Вакцинація необов'язкова для участі в Іграх". НОК - про щеплення збірної України перед Олімпіадою

"Вакцинація необов'язкова для участі в Іграх". НОК - про щеплення збірної України перед Олімпіадою
АР

В Національному комітеті України зіслалися на те, що вплив вакцин від коронавірусу на організм ще не є визначеним.

Національний комітет України повідомив у коментарі Tribuna.com, що вакцинація спортсменів олімпійських збірних не є обов'язковою.

Що трапилося?

НОК України повідомив про офіційне звернення до уряду України щодо забезпечення тестування та вакцинації спортсменів, тренерів, а також персоналу олімпійської збірної.

Остаточне рішення прийнято поки що не було. Однак Національний олімпійський комітет зазначив, що відповідно до розроблених процедур вакцинація від коронавірусу не є обов'язковою.

"Відповідно із розробленими процедурами, відзначається, що вакцинація не є обов'язковою умовою для участі в Іграх, а країнам-учасницям рекомендовано це питання пропрацювати із урядами відповідних країн".

Крім того НОК зазначив, що вплив вакцини на здоров'я спортсменів ще не є визначеним. У зв'язку із чим в комітеті зазначили, що їм невідомо, чи відповідають вони антидопінговому медичному кодексу Міжнародного олімпійського комітету, а також правилам WADA.

Яка позиція у WADA з приводу вакцинації?

Всесвітня антидопінгова асоціація зазначила, що рекомендує атлетам вакцинуватися від коронавірусу за можливості. В WADA наголосили на тому, що вакцини від COVID-19 не містять жодної речовини із забороненого списку.

При цьому представники WADA також визнали, що вакцинація від коронавірусу, як і будь-яка інша, може створити тимчасову фізіологічну реакцію. Але не мають доказів щодо того, що існуючі вакцини можуть знизити продуктивність спортсменів.

Яка позиція у українських спортсменів?

Неоднозначна. Частина спортсменів виступають за вакцинацію. Але є й такі, які ставлять під сумнів її ефективність.

Однією із тих, хто сумнівається в необхідності вакцинації, є українська бігнука Ольга Ляхова. В інтерв'ю Tribuna.com вона зазначила, що вакцинація має бути добровільною, а не обов'язковою.

Читайте також: "Як буде вакцина в Україні, будемо вакцинувати спортсменів". Міністр спорту - про Олімпіаду-2020

"Жодна вакцина в світі ще не отримала стовідсоткову гарантію безпеки. А якщо причиною поразки спортсмена буде вакцина, а не коронавірус? Це буде новий скандал".

Ляхова наголосила на тому, що готова відмовитися від вакцинації, якщо її безпека не буде доведена.

"Якщо до щеплень олімпійців справа дійде, але не буде підтверджена безпека вакцин, я відмовлюся від вакцинації. Тим паче, коронавірус мутував, з'явилася велика кількість його штамів. Хто буде гарантувати безпеку здоров'я?".

Вакцинація від коронавірусу в Україні: що відомо

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо