Цегляна барикада з акцій протесту в Гонконзі стала одним з переможців премії "Дизайн року"

Цегляна барикада з акцій протесту в Гонконзі стала одним з переможців премії "Дизайн року"

Цегляна барикада з акцій протесту в Гонконзі стала одним з переможців премії "Дизайн року"

Цегляні барикади, які широко використовувалися протестувальниками в Гонконзі у листопаді 2019 року, перемогли в категорії "Народний вибір" премії "Дизайн року" лондонського Музею дизайну. Про це повідомляє видання Dezeen.

Зроблені зі звичайної цегли, ці невеликі, але міцні споруди використовувалися гонконзькими протестувальниками з продемократичного руху як блок-пости для уповільнення руху поліцейських машин.

Три цеглини складають у вигляді невеликої арки. При наїзді автомобіля верхня цегла падає, а два інших фіксують колесо, зупиняючи таким чином транспортний засіб. Ці арки місцеві називали "міні-стоунхенджами" або "цегляними бойовими майданчиками".

"Послання повинно бути по-справжньому сильним, щоб асоціювати такі маленькі конструкції з великими пам'ятниками архітектури", – зазначила кураторка Музею дизайну Марія Маклінток. На її думку, цегляна барикада так сподобалася публіці через те, що простота дизайну різко контрастувала зі складністю політичного моменту.

Їх легше зробити й важче очистити, ніж звичайні дорожні загородження, тому за допомогою цих перешкод активісти перекривали дороги для проведення акцій протесту в листопаді 2019 року. Кому належить ідея "цегляної арки" – невідомо, але через свою простоту та ефективність конструкція набула широкого поширення і привернула увагу преси.

Абсолютним переможцем конкурсу "Дизайн року" стала інсталяція американських архітекторів Рональда Раеля і Вірджинії Сан Фрателло. Проєкт Teeter Totter Wall – це рожеві гойдалки на кордоні США і Мексики. За задумом дизайнерів, гойдалки з'єднують американських і мексиканських дітей.

Що відомо

  • "Дизайн року" – щорічна премія, заснована лондонським Музеєм дизайну. У конкурсі беруть участь проєкти з усього світу. Переможців обирають у шести категоріях: архітектура, мода, графіка, цифрова реклама, продукти й транспорт.
  • Масові акції протесту тривають у Гонконгу з березня 2019 року. Першою вимогою було скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Поправку скасували, однак протести продовжилися.
  • Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1984 року Лондон передав його Китаю з умовою зберегти економічну незалежність та капіталістичний устрій Гонконгу. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою "одна країна — дві системи". Дія суверенітету спливає у 2047 році.

Читайте також

Нова реальність. Фотобанк Depositphotos назвав 9 головних візуальних трендів 2021 року

Комфорт та жодних трендів. Як пандемія вплинула на світ моди

Український скульптор потрапив у шорт-лист найкращих митців світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше