"Контакт із гвинтівкою і є передачею". Санітра - про оскарження дискваліфікації у жіночій естафеті

"Контакт із гвинтівкою і є передачею". Санітра - про оскарження дискваліфікації у жіночій естафеті

Ексклюзивно
"Контакт із гвинтівкою і є передачею". Санітра - про оскарження дискваліфікації у жіночій естафеті Євгеній Каранов

Ексклюзивний коментар Юрая Санітри для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України фінішувала четвертою на етапі Кубка світу в Нове-Место. Першу частину гонки українки закінчила на третьому місці, але Анастасія Меркушина через коло штрафу опустила Україну на дев'яте місце. На останньому етапі Олена Підгрушна підняла команду на четверте місце.

Читайте також: Україну повернули на четверте місце в жіночій естафеті в Нове-Место. Спершу команду дискваліфікували

Проте Україна могла у підсумку не зайняти таке високе місце в жіночій естафеті. Спочатку жіночу команду дискваліфікували за некоректну передачу естафети. Але згодом поновили у статусі четвертої команди у гонці.

Читайте також: Момент, за який Україну спершу дискваліфікували з жіночої естафети Кубка світу: відео

Головний тренер збірної України Юрай Санітра розповів про те, що трапилося у жіночій естафеті. В ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт тренер зазначив, що доля виступу команди вирішувалася вже після гонки, а йому вдалося оскаржити підсумковий результат на користь України.

 • Про інцидент із передачею естафети Джими та Меркушиної

"Була проблема час передачі естафети між Джимою та Меркушиною. Ми вже у напрузі були під час гонки. Після фінішу було засідання жюрі, куди запросили мене, щоб переглянути цей момент. Спочатку жюрі прийняло рішеня про дискваліфікацію, оскільки там був слабенький контакт на зброю руки Юлії Джими, а другий контакт був за лінією передачі. Тому прийняли рішення про дискваліфікацію.

Я не міг змиритися із цим, і почали дивитися правила, як там написано. Десь 2 роки використовується правило, що контакт із гвинтівкою вже і є передачею. А я пам'ятаю, як у минулому році була проблема у норвезької чоловічої команди в естафеті, коли ми були другими - тоді прийняли рішення про правильну передачу. Тому ми чекали і дочекались, що нарешті дискваліфікацію зняли".

 • Про емоції від результату

"Чи треба дякувати мені? Не скажу так. Це моя робота, наша робота. Були засмучені, коли ми вже думали, що не зможемо вийти із цього переможцями, але у підсумку технічний делегат сказав, що дискваліфікацію зняли і ми будемо четвертими".

 • Про виступ українок у жіночій естафеті

"По складу не було помилки. Блашко на першому етапі дуже добре бігла і на той час стрільба була хороша. Джима виконувала на другому етапі свою роботу. Настя Меркушина - там не було такого, що вона зробила якусь серйозну помилку. Там у більшої кількості спортсменів були проблеми під час стрільби лежачи. Але їй потрібно було зробити поправку, тому що під час стрільби був штиль, а на пристрілці - вітер. Скажу, що Настя на третьому етапі просто не зробила так, як треба було, але думаю, що не помилився".

 • Про вирішальний етап Підгрушної

"Олена Підгрушна підтвердила, що на фінішному етапі знову ногами швидка. Влучно відстріляла стоячи, з п'яти патронів. Її фініш був хороший. Загалом 10 патронів, 1 штрафне коло і четверта позиція - можемо бути задоволені".

 • Про склад на чоловічу естафету

"Маємо 5 спортсменів. На цей час готовий сказати, що всі п'ятеро готові бігти. Прийняв рішення, що дам можливість пробігти Тищенку, оскільки він просидів майже весь чемпіонат світу як запасний спортсмен. Тренувався, виконував роботу. Він міг би як і інші хлопці бігти на Кубку IBU в Осрблі, тому я не хочу його возити по Євросоюзу, як талісман. Він бігтиме. Щодо розстановки команди, думаю, що це буде склад, який біг в Обергофі, коли ми були шостими. Підручний, Дудченко, Прима".

Календар етапу №8 Кубка світу. Нове-Место, Чехія

 • Четвер, 4 березня, 17:05. Жінки, естафета (4х6 км)
 • П'ятниця, 5 березня, 16:20. Чоловіки, естафета (4х7,5 км)
 • Субота, 6 березня, 12:00. Жінки, спринт (7,5 км)
 • Субота, 6 березня, 16:40. Чоловіки, спринт (10 км)
 • Неділя, 7 березня, 13:00. Жінки, гонка переслідування (10 км)
 • Неділя, 7 березня, 17:00. Чоловіки, гонка переслідування (12,5 км)
Категорії
КаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт