На Сумщині відкрили виставку про родину з 300-літньою історією

На Сумщині відкрили виставку про родину з 300-літньою історією

На Сумщині відкрили виставку про родину з 300-літньою історією Суспільне Суми

У художньому музеї Лебедина, на Сумщині, відкрили виставку "Великі земляки: рід Капністів". Її присвятили графському роду, історія якого почалася у 15 столітті.

Військові, державні діячі, письменники, меценати та акторка – це не повний перелік того, ким відомий рід Капністів в Україні. Серед експозиції - портрети представників родини та стенди з історичними довідками в інтер’єрі, який був у родовому маєтку на початку XX століття. Тут родина мала літню резиденцію.

"У переважній більшості всі ці меблі походять із маєтку Капністів у селі Михайлівка. Потрапили вони до нашого музею з першими експонатами. У листопаді 1918 року під час подій громадянської війни, палац був розграбований і спалений. Те, що вдалося із нього витягти, те, що вдалося врятувати, через кілька днів відправив у Лебедин - Борис Руднєв, який був засновником нашого художнього музею. І саме предмети з палацу, вони поклали основу нашої мистецької колекції", - говорить директор музею Андрій Гєльмінтінов.

На Лебединщині відкрилася виставка про родину з 300-літньою історією

На виставкових плакатах - рід Капністів: від кого бере він свій початок – до нинішніх нащадків. Одна з них - 71-річна Радислава – донька Марії Капніст. Жінка живе у Харкові, має синів і п'ятеро онуків. Двічі мала шлюб і жодного разу не брала прізвища чоловіка.

На Лебединщині відкрилася виставка про родину з 300-літньою історією

"По краплинах збираю матеріали. Багато вже. Тепер є бажання поділитися знайденим, бо рід йде з XV століття і люди - войовничі, на державній службі – такими людьми треба гордитися. Це Василь Васильович Капніст – поет і драматург, це і державні діячі. Це і його сини: сенатори і предводителі дворянства", - розповідає Радислава Капніст.

На Лебединщині відкрилася виставка про родину з 300-літньою історією

"У нас - родинний стіл Радислави. Це її прабабуся по материнській лінії – Сірко. Це - її бабуся та дідусь. Він – Капніст, а вона – Сірко. Це брати і сестри матері, її тітки та дядьки. Це портрет матері, а ось портрет самої Радислави", - говорить організаторка виставки Людмила Рубаненко.

На Лебединщині відкрилася виставка про родину з 300-літньою історією

"Капністи з далекої Греції століття тому потрапили на наші землі й стали героїчними військовими вчинками, літературною спадщиною, державницькою позицію, окрасою України. Виставка історіософічна, культурологічна й освітня", - сказав краєзнавець, історик Юрій П'ятаченко.

Триватиме експозиція у Лебединському художньому музеї до 10 квітня. За дослідженням істориків, роду Капністів на Україні цьогоріч 320 років.

Читайте також

  • У Сумах презентували книгу "Імена України. 100 митців".
  • "Зупинявся не надовго": правдиві факти і непідтверджені історії про перебування Шевченка на Сумщині.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди