На Херсонщині отримали нові цифрові мобільні пристрої для обстеження пацієнтів

На Херсонщині отримали нові цифрові мобільні пристрої для обстеження пацієнтів

На Херсонщині отримали нові цифрові мобільні пристрої для обстеження пацієнтів Суспільне Херсон

5 комплектів телеметричного обладнання отримала Білозерська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Це - кейси, укомплектовані цифровими мобільними пристроями для обстеження пацієнта, а їх результат одразу можна передавати вузькопрофільним спеціалістам.

Пацієнт Білозерської амбулаторії Віктор Ігнатенко двічі на рік їздить з Білозерки до обласного кардіологічного центру на планове медичне обстеження. Але він був здивований, коли дізнався, що може зробити це на місті.

"У мене проблеми із серцем були колись. Тепер нікуди їхати не треба. Зручно. Намагаюся навесні та восени проходити обстеження".

За словами заступниці головного лікаря Білозерського центру первинної медико-санітарної допомоги даний Оксани Міняйло, Віктора обстежили за його анамнезом хвороби і одразу усі показники направили кардіологу.

"Пацієнт прийшов на консультацію до лікарів первинної ланки. Ми таким чином його перевірили і передали дані до фахівців центру серця. Далі будемо визначати його подальше лікування".

На Херсонщині отримали нові цифрові мобільні пристрої для обстеження пацієнтівСуспільне Херсон

Головна лікарка Білозерського центру первинної медико-санітарної допомоги Ірина Чорі говорить, що вартість кожного кейса – майже 110 тис. грн. 3 комплекти залишили у Білозерській амбулаторії, по одному передали до Миролюбівки та до Велетенського. Обладнання придбане у рамках держпрограми „Сільська медицина” на умовах співфінансування із місцевим бюджетом.

"Це дуже гарне обладнання, яке я називаю „золота валізка”. Що входить до цієї валізки - це електрокардіолог, тонометр, спірограм, термотоскоп, вебкамера , це апарат для вимірювання життєво важливих органів".

На Херсонщині отримали нові цифрові мобільні пристрої для обстеження пацієнтівСуспільне Херсон

За словами сімейної лікарки Олени Анкіної, телеметричне обладнання розраховане для пацієнтів різних вікових груп і різних станів. Воно допомагає оперативно обстежити і скорегувати маршрут ургентних пацієнтів.

Телеметричне обладнання розраховане для пацієнтів різних вікових груп і різних станів, розказує завідувачка Білозерської амбулаторії, сімейна лікарка Олена Анкіна. Воно допомагає оперативно обстежити і скорегувати маршрут ургентних пацієнтів.

«Таке обладнання дужа велика допомога для сімейних лікарів. Особливо коли важкі хворі, коли хворі не транспортабельні, коли їм необхідно проконсультуватися з лікарями обласного центру серця. Воно допомагає нам".

Лікарка говорить, такі комплекти передали 15 амбулаторіям різних територіальних громад.

Ольга Ляшенко, Ігор Педченко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди