Чим забруднене повітря в Черкасах – результати досліджень

Чим забруднене повітря в Черкасах – результати досліджень

Чим забруднене повітря в Черкасах – результати досліджень

Результати досліджень свідчать, що повітря у Черкасах забрудене діоксидом азоту та формальдегідами. Про це Суспільному повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Дослідження провели фахівці спеціалізованої атестованої лабораторії обласного гідрометеоцентру.

За наявною інформацією, із 22 по 27 лютого 2021 року у пробах повітря зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК с. д.) за середньодобовим вмістом:

  • формальдегіду – у 1,3-3,4 рази на вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні;
  • діоксиду азоту – у 1,1 – 2,1 рази в цілому по місту.

Найвищі концентрації спостерігались у Південно-Західному мікрорайоні по вул. Олени Теліги. В даному районі було зафіксовано три випадки концентрацій діоксиду азоту, що перевищували максимально разову допустиму норму в 1,2 – 1,4 рази.

Порівняно з попереднім тижневим періодом значне зростання вмісту формальдегіду зафіксовано лише на початку тижня – 22 лютого, решта днів тижня без суттєвих змін.

Концентрації діоксиду сірки, аміаку та оксиду вуглецю – без змін. Концентрації оксидів азоту дещо зменшились.

Із 22 по 26 лютого погодні умови сприяли накопиченню забруднюючих речовин в атмосфері міста у нічні та ранкові години. Посилений вітер у денні години сприяв їх розсіюванню.

Більш детальна інформація по концентраціях основних забрудників повітря в таблиці:

Чим забруднене повітря в Черкасах – результати дослідженьЧеркаський обласний гідрометцентр

Що відомо

  • Проби повітря відбирали на стаціонарних постах спостережень (у центрі міста, Південно-західному та Дніпровському мікрорайонах) щоденно чотири рази на добу.
  • За результатами досліджень у 2019 році, за середніми за рік концентраціями, рівень забруднення атмосфери у м. Черкаси був високим. Черкаси посіло 13 місце у рейтингу 39 забруднених міст України, у яких проводилися відповідні дослідження
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди