Херсон долучився до всесвітньої акції "Задзвони у дзвони заради гендерної рівності": про що говорили

Херсон долучився до всесвітньої акції "Задзвони у дзвони заради гендерної рівності": про що говорили

Херсон долучився до всесвітньої акції "Задзвони у дзвони заради гендерної рівності": про що говорили Суспільне Херсон

4 березня у Херсоні відбулись дискусіїї, під час яких представники громадськості та бізнесу обмінялись досвідом у розширенні прав та можливостей жінок на ринку праці, у суспільстві.

Як розповіла Суспільному організаторка заходу Оксана Глєбушкіна, тема 2021 року: "Жінки-лідерки: досягнення рівності у світі, якого торкнувся COVID-19".

"У Херсоні теми рівності жінок на робочому місці та у суспільстві досить чутливі, тож треба обговорювати з представниками бізнесу світову практику вирішення цих питань. Взагалі акція започаткована 7 років тому мережею ООН, яка залучає до співпраці фондові біржі, тому її символ – колокол. На меті – привернути увагу бізнесу, яким чином вони можуть допомогти жінкам. Через політику, освітні програми, тобто, це такі дії, як бізнес може самостійно робити, може у партнерстві з громадами, щоб допомогти жінкам як у великих, так і в малих компаніях відчувати себе захищеними. Для прикладу, якщо жінка потерпає від домашнього насильства, то компанія може оплатити послуги юриста. Або зробити гнучкий графік для тих мам, які самостійно виховують дітей".

За словами Оксани Глєбушкіної, Україна вдруге долучилась до всесвітньої акції "Задзвони у дзвони заради гендерної рівності". Цього року обговорення проходить у 5 містах, фінансується проєкт Посольством Канади.

Херсон долучився до всесвітньої акції "Задзвони у дзвони заради гендерної рівності": про що говорилиСуспільне Херсон

Оксана Глєбушкіна додає, в реалізації прав жінок є питання:

"Ми маємо право вчитись, обрати собі професію, але досі є нерівні умови для жінок. Бізнес має допомагати реалізовуватись жінкам і ми на це хочемо звернути увагу. Міжнародна практика така є, в Україні такі приклади теж є, це наприклад, ІТ-галузь, але поки таких прикладів замало. У Херсоні немає подібних кейсів і бізнесу ми хочемо показати, як можна долучитись до такої ініціативи".

Херсон долучився до всесвітньої акції "Задзвони у дзвони заради гендерної рівності": про що говорилиСуспільне Херсон

Представниця бізнесу Ірина Ніколаєва розповіла про свій досвід у просуванні гендерної рівності:

"Ми самі створюємо часто подібні стереотипи, що лише чоловіки приймають рішення, що вони можуть краще керувати чи бути більш компетентними, але це не залежить від статі. За 2020 рік до мене звернулись 6 жінок, які хотіли розпочати свою справу, але в них були страхи. І врешті-решт, вони стали займатись підприємницькою діяльністю. Я запитувала, чого вони боялись, а вони казали, що соромились. Я є ініціаторкою проєкту "Спілка жінок Херсонщини", в ній близько 1000 жінок, за 5 років ми зробили багато проєктів у сферах здоров’я, благодійності, освіти, головне – підтримувати одна одну".

Херсон долучився до всесвітньої акції "Задзвони у дзвони заради гендерної рівності": про що говорилиСуспільне Херсон

Представниця громадського центру "Нова Генерація" Ольга Жукова розповіла, як можна приєднатись до цієї світової ініціативи:

"Треба прийняти рішення на рівні керівництва, зробити публічну заяву про приєднання до глобальної ініціативи і прийняття принципів розширення прав і можливостей жінок. Крім цього, організація може адаптувати чинні практики або створити нові для розширення прав жінок у вашій компанії чи громаді".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди