Програма "Культові українці: позначені гривнею" покаже нового Тараса Шевченка

Програма "Культові українці: позначені гривнею" покаже нового Тараса Шевченка

Програма "Культові українці: позначені гривнею" покаже нового Тараса Шевченка

У суботу, 6 березня, о 18:30 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА програма "Культові українці: позначені гривнею" розповість про Тараса Шевченка. Напередодні дня народження письменника глядачі дізнаються нові факти з його біографії та творчості.

"Дуже часто Тараса Шевченка подають як насупленого Кобзаря у шапці, або ж харизматичного романтика-бунтівника. І досить часто буває, що прибічники цих образів входять у конфлікт і намагаються довести свою думку опонентам. Ми ж вирішили дослідити, звідки взявся образ пана в шапці й кожусі, поговорити, як Шевченкові покритки змінили наше суспільство, дослідити його вплив на мистецтво, зокрема беручи до уваги його картини та політичні погляди", — розповіла ведуча програми Софія Челяк.

Ведучі Софія Челяк та Олександр Алфьоров зруйнують стереотипне уявлення про Тараса Шевченка. Аналізуючи одяг письменника на зображеннях разом із дизайнером, розкажуть, що він означав і де шукати приховані жарти в його образах. Дослідниця малярської творчості Тараса Шевченка Ірина Бікмуліна розповість про такі ж великі його художні здобутки, як і у письмі.

Чому "Кобзар" — геніальний дидактичний матеріал для різних поколінь українців, а самого письменника можна вважати водночас ловеласом і профеміністом?

Дивіться пізнавальну програму та руйнуйте стереотипи про Тараса Шевченка у "Культових українцях: позначених гривнею" у суботу о 18:30 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, онлайн на сайті, а також у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android.

Зазначимо, глядачі можуть проголосувати, чи гідний Тарас Шевченко бути на купюрі 100 гривень, зайшовши на фейсбук-сторінку телеканалу UA: КУЛЬТУРА.

Нагадаємо, 25 лютого вийшов спецвипуск програми до дня народження Лесі Українки, де ведучі розкрили багатогранну особистість письменниці.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше