Рейтинг ATP буде частково заморожений до середини серпня

Рейтинг ATP буде частково заморожений до середини серпня

Рейтинг ATP буде частково заморожений до середини серпня AP

Очки планують списувати, але лише наполовину.

Асоціація тенісистів-професіоналів повідомила про пакет заходів, спрямованих на підтримку гравців та турнірів в умовах пандемії коронавірусу. Один із заходів пов'язаний із частковим замороженням рейтингу ATP до середини серпня.

Яке рішення в ATP прийняли з приводу рейтингу?

В ATP вирішили, що очки 2019 року за турніри, які не відбулися у минулому сезоні (з березня по початок серпня 2020-го), будуть списані не в повному обсязі, а наполовину. Наприклад, тенісист зможе зберегти або 50% очок, набраних на турнірі у Мадриді в 2019 роціЗмагання в 2020 році не відбулися через пандемію коронавірусу, або ж повний результат у 2021 році за умови, якщо виступить на ньому.

Рішення щодо списання очок буде діяти впродовж наступних 52 тижнів (календарного року). Таким чином, ATP страхує тенісистів, які не брали участь у турнірі через пандемію коронавірусу.

Крім турнірів, які не відбулися, ATP врахує також очки за змагання, які були зіграні в інші дати (турніри в Кіцбюєлі, Гамбургу, Римі та Ролан Гаррос).

"Розморозити" рейтинг ATP планує 16 серпня, коли заплановано проведення турніру в Цінцінатті. Повернути рейтинг до звичного підрахунку планують 15 серпня 2022 року, після того, як сплине термін дії списаних очок.

Які ще зміни запропонували в ATP?

ATP вирішило ввести поняття "коронавірусного захищеного рейтингу". Якщо тенісист пропустить чотири тижні, він може подати заявку на захищений рейтинг, за яким зможе заявитися на чотири турніри.

При цьому захищений рейтинг не буде діяти на турнірах Великого ШоломаAustralian Open, Ролан Гаррос, Вімблдон, US Open, а також на Олімпіаді в Токіо.

Щодо суми призових, то за участь у турнірах, які будуть зіграні у період між Australian Open та Вімблдоном, тенісисти отримають 80% (турніри ATP 250) та 60% (ATP 500) замість 50%. Додаткові виплати (не більше $5.2 млн) забезпечуватиме сама ATP за допомогою програми перерозподілу частини бонусного пулу, який зазвичай розподіляється між 12 найкращими тенісистами року.

"На доходи наших турнірів продовжують сильно впливати обмеження у продажах квитків, і суттєве покращення у цьомі плані здається малоймовірним до середини року. Ми націлені, щоб ATP продовжувала підтримувати якомога більшу кількість гравців, і я хотів би подякувати лідерам чоловічого тенісу та Раді гравців за підтримку цього заходу, який допоможе покращити умови для більшої групи тенісистів протягом найближчих місяців", - зазначив очільник ATP Андреа Гауденці.

Щодо фінансування витрат на проживання у готелі, то Асоціація тенісистів-професіоналів готова виділяти до $10 тисяч спортсменам на один тур.

Що відомо

  • Рейтинги ATP та WTA були заморожені 19 березня.
  • Найвищим у рейтингу серед українців є Ілля Марченко - 177-е місце.

Що далі

  • З 8-го по 13-е березня відбудеться турнір ATP 250 в Досі.
Категорії
Стрільба з лукаКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спортДзюдоБадмінтонНастільний тенісТриатлонКінний спорт