Новий сезон програми "Ідемо в музей" — на UA: КУЛЬТУРА

Новий сезон програми "Ідемо в музей" — на UA: КУЛЬТУРА

Новий сезон програми "Ідемо в музей" — на UA: КУЛЬТУРА

На суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА стартував третій сезон культурно-освітньої передачі "Ідемо в музей". У ньому глядачі дізнаються про музейні колекції з усіх куточків України та про життя відомих людей, які вплинули на хід історії.

"У третьому сезоні ми з командою добряче помандруємо Україною, щоб показати телеглядачам музеї з усієї країни. Адже деякі експозиції лежать трохи далі звичних туристичних маршрутів, але однозначно вартують того, щоб про них знали", — розповіла ведуча програми Оля Носко.

Ведуча й авторка програми Оля Носко покаже музейні колекції, важливі для контекстуалізації української історії та самосвідомості українців. А також розповість про діяльність відомих особистостей, які зробили вагомий внесок у розвиток суспільства.

Будуть представлені музеї з різних куточків країни — як великих міст, так і маленьких сіл. Разом з ведучою глядачі відвідають такі музеї:

1. Музей Лесі Українки у Колодяжному;

2. Музей театрального, кіно та музичного мистецтва у Києві;

3. Будинок-музей Марії Заньковецької у Києві;

4. Палац Лозинського у Львові;

5. Музей Івана Франка у Львові;

6. Музей пропаганди у Шепетівці;

7. Художній музей у Пархомівці;

8. Дніпровський художній музей;

9. Музей західного і східного мистецтва в Одесі;

10. Художній музей імені Шевченка в селі Тиманівка;

11. Харківський історичний музей;

12. Музей Тустані.

У попередньому випуску разом з ведучою глядачі відвідали Музей театрального музичного та кіномистецтва України. Тут й історія створення вертепу і «Молодого театру», і життя й творчість Леся Курбаса та Марії Заньковецької з демонстрацією оригінальних сценічних костюмів, фото і документів, а також колекція різноманітних музичних інструментів.

У наступній програмі глядачі побувають у Будинку-музеї Марії Заньковецької в Києві. Понад дві тисячі найцінніших реліквій колекції — рукописів, фотографій, програм і афіш вистав, костюмів і особистих речей актриси, які збиралася з 1923 року, розповідають не тільки про творчість Марії Заньковецької, а й про театральне життя кінця ХІХ — початку ХХ століття, — все це вже у третьому випуску нового сезону передачі «Ідемо в музей».

Дивіться передачу "Ідемо в музей" щосуботи о 9:15 на суспільному телеканалі UA: КУЛЬТУРА, онлайн на сайті, а також у мобільному застосунку suspilne.tv для iOS та Android. Повтор програми щонеділі о 22:05.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше