Журналіст із Кривого Рогу, паралізований після поранення на військових навчаннях, став відеоблогером

Журналіст із Кривого Рогу, паралізований після поранення на військових навчаннях, став відеоблогером

Журналіст із Кривого Рогу, паралізований після поранення на військових навчаннях, став відеоблогером

33-річний В’ячеслав Волк із Кривого Рогу, якого поранили час військових навчань, запустив свій відеоблог. Чоловіку пошкодили спинний мозок, зараз він майже повністю паралізований. У минулому він – журналіст та оператор криворізького інтернет-видання, а також ведучий. Зараз пише музику і записує подкасти. Робить це за допомогою комп’ютера зі спеціальною програмою.

Свої треки В’ячеслав ще не публікував, слухають їх лише друзі. За словами чоловіка, він і раніше експериментував з музикою, хоча музичної освіти не має.

"Не було часу, завжди працюєш, працюєш. Дещо міг писати щось. Зараз є багато вільного часу, є спеціальні програми для таких людей, як ми. Сидимо у тюрмах своїх тіл. Можна без рук керувати комп’ютерами, планшетами. І я спробував", – розповів він.

Помічники – комп'ютер і програма

Майже повністю паралізований В’ячеслав Волк спілкується із зовнішнім світом зі свого комп’ютера зі спеціально налаштованою програмою. Та розпізнає обличчя і стежить за рухом очей. Слава декілька секунд дивиться прямо на кнопки управління на моніторі, а система сама “натискає” потрібну. Цього достатньо, щоб керувати комп’ютером, говорить він.

"Підключається вебкамера, вона сканує моє обличчя. Мишка літає у повітрі, і можна багато чого робити", – каже він.

Щоб самостійно сидіти за робочим столом, його теж переобладнали. Але тривалий час працювати за комп’ютером Слава не може – втомлюються м’язи, які він здатен відчувати. Тому останній трек – в процесі роботи.

Зараз він може сидіти у кріслі, вільно повертати голову. Плечі також рухаються, але не руки.

"Міліметри прогресу, вони є. Відчуваєш себе сильнішим трошки, тобі легше спати. Хочеться руки запустити, хоча б щось зробити самому. Навіть із дочкою погратися руками", – каже він.

Що сталося 2017-го та як ідуть суди

Поранення у шию, що пошкодило спинний мозок, чоловік отримав 6-го липня 2017-го під час військових навчання на території Саксаганської райради. Вистрелив у В’ячеслава волонтер-інструктор, коли показував журналістам постановочну сцену із затримання порушників. Після того, як вийшов з коми, Слава пролежав 4 місяці. Спочатку не міг ані говорити, ані повернути голову.

У Саксаганському та Центрально-Міському судах Кривого Рогу одночасно розглядають дві кримінальні справи. Перша – щодо вини інструктора-волонтера. Ігорю Петренку загрожує до 8-ми років ув’язнення. У цій справі двічі змінювалися судді, каже адвокат Волка Максим Гореліков.

"Відносно Ігоря Петренка порушена кримінальна справа за 263 та 121 статтею – це спричинення тілесних ушкоджень тяжкого ступеня важкості та незаконний обіг зброї. Вже допитані майже всі свідки. Також маємо у цій справі допитати В’ячеслава Волка, який перебуває увесь цей час у важкому стані. Після чого зможемо перейти до письмового дослідження матеріалів справи і виходити на вирок", – сказав адвокат

Другу кримінальну справу порушили за 425-ою статтею, це недбалість військового відомства, яке організовувало штабні навчання. Військова прокуратура двічі закривала справу через те, що у діях посадових осіб Саксаганського військкомату слідчі не знаходили складу злочину.

Реабілітація

Хірурги вживили чоловіку електростимулятор на стінку спинного мозку, щоб відновити рухливість рук. Але очікуваного ефекту це не дало.

3-4 рази на рік Слава вирушає на реабілітацію. За його словами, кожен курс, коштує щонайменше 70 тисяч гривень. Чоловік тренується на спеціальних тренажерах.

В’ячеслав Волк каже: наразі розмірковує над тим, як розвивати музичні проєкти. І не припинятиме реабілітацію.

"Ще поборемось, повоюємо. Здатись завжди можна встигнути", – каже він.

На початок