Суд Одеси відмовився визнавати бездіяльність поліції під час ЛГБТ-маршу 2020 року

Суд Одеси відмовився визнавати бездіяльність поліції під час ЛГБТ-маршу 2020 року

Суд Одеси відмовився визнавати бездіяльність поліції під час ЛГБТ-маршу 2020 року
Максим Войтенко

Одеський окружний адміністративний суд відмовив у позові громадській організації "Гей-альянс Україна", яка вимагала визнати бездіяльність поліції під час Прайду 2020 року. Про таке повідомила кореспондентка Суспільного, яка відвідала засідання.

1 вересня Одеський окружний адміністративний суд продовжив розглядати справу "Гей-альянсу України" проти Національної поліції щодо бездіяльності правоохоронців під час проведення Прайду 2020-го року. Суддя Людмила Юхтенко та учасники засідання дослідили речові докази, а саме відеозаписи події та документи єдиного тому справи, після чого представники поліції та громадської організації перейшли до судових дебатів.

В Одесі суд відмовився визнавати бездіяльність поліції під час Маршу рівності 2020 року
Суддя Людмила Юхтенко. Суспільне Одеса

Адвокатка Юлія Лісова, яка представляє інтереси "Гей-альянсу України", заявила, що в суді вдалося довести неефективну роботу поліцейських 30 серпня 2020 року, через що учасники акції не змогли реалізувати своє право на мирне зібрання. За словами Лісової, через агресію опонентів Прайду провести захід таким, як його планували організатори (зі сценою, шатром та майданчиком), не вдалося.

Оскільки поліція не спрацювала ефективно та не відтіснила агресивних опонентів, стався напад. 18 учасників опинилися в оточенні правоохоронців, дев'ятеро з них отримали від нападників тілесні ушкодження. Такі події неможливо вважати "проведеним заходом"", переконана адвокатка.

Читайте також: Вибухи, протести та затримання. Як минула ЛГБТ-хода в Одесі

"Для нас дуже важливе визнання цього факту – протиправної роботи поліції, бо це принесе моральну сатисфакцію та справедливість тим людям, які постраждали. Крім того, це дасть надію, що подібні помилки від поліції більше не повторяться. Це буде важливим прецедентом, який надалі буде вказувати поліції, як роботи не треба", – зазначила Юлія Лісова.

В Одесі суд відмовився визнавати бездіяльність поліції під час Маршу рівності 2020 року
Адвокатка Юлія Лісова, яка представляє інтереси "Гей-альянсу України". Суспільне Одеса

Натомість представник поліції Сергій Сокуренко зазначив, що конфлікт на Думській площі дійсно був, однак правоохоронцям вдалося його врегулювати за "півхвилини-хвилину" та зупинити протиправні дії агресивних людей. На думку Сокуренка, через це не можна казати про неефективну роботу поліцейських. До того ж 5 поліціянтів отримали тілесні ушкодження.

"Була обмежена можливість нанесення тілесних ушкоджень чи інших дій щодо учасників Маршу. По-друге, були вжиті заходи щодо відтиснення потенційно агресивних осіб від місця проведення акції, що бачили на декількох відеозаписах. По-третє, був забезпечений безпечний відхід учасників до транспорту. На відеозаписах ми так і не побачили жодного побиття, нанесення тілесних ушкоджень саме учасникам Маршу рівності", – додав він.

В Одесі суд відмовився визнавати бездіяльність поліції під час Маршу рівності 2020 року
Сторони справи переглядають відео з сутичками під час маршу в 2020 році. Суспільне Одеса

Після нарадчої кімнати суддя Людмила Юхтенко відмовила громадській організації у позові. Чи планує ГО "Гей-альянс Україна" оскаржувати таке рішення, адвокатка Юлія Лісова наразі відповісти не змогла.

Що відомо

  • 30 серпня 2020 року учасники фестивалю "Одеса прайд" планували провести акцію на Приморському бульварі під назвою "Ланцюг підтримки". Це мав бути п'ятий подібний захід в Одесі.
  • Під час акції між представниками ЛГБТ-спільноти та її противниками, які прийшли на місце збору "Одеса прайд", сталася сутичка. Тоді травми отримали двоє поліцейських та 18 демонстрантів. Також поліція затримала більш ніж 20 учасників конфлікту, зокрема й представників ГО "Традиції та порядок".

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок