Поети з різних регіонів України читали в Тернополі вірші українською та жестовою мовами

Поети з різних регіонів України читали в Тернополі вірші українською та жестовою мовами

Поети з різних регіонів України читали в Тернополі вірші українською та жестовою мовами оригінальне

Десять поетів з України читали в Тернополі вірші українською та жестовою мовами. Вони - учасники проєкту "Почути" . Захід відбувся в дитячій бібліотеці. Про це повідомила співзасновниця проєкту Олександра Смірнова.

Свої поезії читали Надія Сеньовська, Лія Алтухова, Тетяна Медзуновська, Анна Фадєєва, Анатолій Мілецький, Юлія Шевель, Христина Полубічко, Світлана Панчук та Ірина Одерако.

Першою свій вірш без назви прочитала та продублювала мовою жестів Надія Сеньовська.

Каже, вірш присвятила чоловікові, який воював на сході України. Над його прочитанням жестовою мовою працювала два тижні:

"У проєкті є перекладачка професійна. Був відбір 300 людей. І були певні вимоги до віршів. І кожному віршу, який пройшов цей відбір, перекладач робив переклад. Показував цей переклад нечуючим і, якщо вони відтворювали зміст відповідно, тобто, що зрозуміли, тоді на цей переклад робилося відео і розсилалося нам. Після того, як ми вивчали по відео, ми ще працювали з перекладачем у своїх містах. І потім робився запис, такий офіційний відеозапис. Перед тим нам ставили руки наші викладачі з проєкту. Тобто кожен вірш оці етапи проходить".

Олександра Карп'юк - перекладачка жестовою мовою. Працює в Тернопільській обласній організації Всеукраїнського товариства глухих. Мовою жестів оволоділа з дитинства. Допомагає перекладати поезію на мову жестів для людей з вадами слуху:

"У нас в товаристві глухих є будинок культури і наші нечуючі люблять перекладати, як вірші так і співати пісні в жестовому виконанні. І ми в цьому, як перекладачі їм завжди допомагаємо".

Співзасновниця проєкту Олександра Смірнова розповіла для чого вони проводять такі

заходи:

"Метою нашого проєкту є показати на власному прикладі, що інклюзивні мистецькі заходи не щось захмарне. Це доступне і можливе для реалізації кожного, головне, щоб для цього було бажання. До Тернополя ми були у Житомирі, Рівному, Луцьку, були в Харкові, були в Білій Церкві. Так само були на форумі видавців. Були на книжковому арсеналі. Тобто ми намагаємося донести поезію, як мовою оригіналу, так і жестовою у виконанні їх авторів".

Свої вірші українською, російською та мовою жестів у Тернополі читали поети з Рівного, Ужгорода, Києва, Ковеля, Львова.

Захід є частиною Всеукраїнського інклюзивного мистецького проєкту "Почути мандрує Україною", каже Олександра Смірнова. За її словами, "Почути" — це благодійний проєкт, який розпочали чотири роки тому. Його учасники розповідають жестовою мовою поезію, проводять театральні вистави, літературні вечори, музичні концерти та шкільні уроки.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди