Шведський журналіст розповів, що в аудіокнигах для незрячих читці засинають або пропускають глави

Шведський журналіст розповів, що в аудіокнигах для незрячих читці засинають або пропускають глави

Шведський журналіст розповів, що в аудіокнигах для незрячих читці засинають або пропускають глави

У завантаженому на YouTube короткометражному документальному фільмі "Агентство дрімоти та шуму" журналіст Фінн Хельман розповів про найбільш кричущі приклади недбалого ставлення до запису аудіокниг для незрячих, які він знайшов за шість місяців досліджень. Про цю історію розповіло видання Vice.

В ході незалежного журналістського розслідування у Швеції були виявлені аудіокниги низької якості. Наприклад, на записи "У Каракасі настане ніч" Карини Сайнс Борго чутно, як оповідач на кілька хвилин засинає. В інших аудіокнигах відсутні цілі розділи, неправильно вимовляються загальні шведські слова, а іноді оповідачі коментували зміст книги від свого імені.

Виступаючи перед шведською національною мовною компанією SVT, Хельман сказав: "Дійсно прикро, що орган, який робить ці книги коштом платників податків, не дбає про більш високу якість продукції". Він підкреслив, що це не вина самих читців. На його думку, перед розміщенням в інтернеті книги треба перевіряти ретельніше.

Записом аудіокниг займається Шведське агентство з доступних медіа для людей з порушеннями зору (МТМ). Прессекретар MTM Єва-Лена Сілверфельдт вибачилася за помилки та зазначила, що агентство проведе внутрішню перевірку.

У повідомленні на сайті організації йдеться, що в бібліотеку щорічно додають близько 3,5 тисячі аудіокниг, що відповідає приблизно 35 тисячам годинам записів. Агентство запевнило, що регулярно відстежує всі скарги та виправляє виявлені помилки.

Читайте також

25 тисяч, 12 тисяч чи 930 гривень: скільки письменники отримали за дебютний роман

Як вибирають українські книжки для перекладу за кордоном

8 книжок, які можна "проковтнути" за кілька вечорів

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше