Учені змогли прочитати листи XVII століття завдяки стоматологічному рентгену

Учені змогли прочитати листи XVII століття завдяки стоматологічному рентгену

Учені змогли прочитати листи XVII століття завдяки стоматологічному рентгену Ілюстративне фото, Unsplash

Ученим вдалося прочитали нерозкриті листи XVII століття за допомогою високочутливого рентгенівського сканера, який призначений для вивчення мінерального складу зубів.

Як пише журнал Лондонського університету королеви Марії, оскільки в чорнилі містяться метали, стоматологічний сканер зміг розпізнати їх на папері. Потім науковці змогли розшифрувати отримане зображення в текст.

Лист було підписано 31 липня 1697 року. У ньому чоловік на ім'я Жак Сеннак просить свого кузена, французького торговця в Гаазі П'єра Ле Пера, вислати завірену копію повідомлення про смерть їхнього родича Даніеля Ле Пера.

Це послання науковці знайшли в стародавній поштовій скрині разом з ще 2500 листами, які так і не дійшли до адресатів. Вчені продовжать їх розшифровку, оскільки вважають, що ці послання допоможуть вивчити побут і рутинні турботи європейців того часу.

До цього моменту вчені не могли прочитати старовинні листи, не пошкодивши їх. Оскільки в XVII столітті ще не було конвертів, відправники складали аркуш паперу в "поштовий замок" і закріплювали, щоб він не розвернувся. Адресат завжди знав, чи читав хтось лист до нього, оскільки його можна було відкрити тільки розрізавши папір.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше